„Apgailestaujame, kad dėl karantino oficiali 2019 Metų muziejininko vardo suteikimo ceremonija, kuri įprastai vykdavo Tarptautinės muziejų dienos minėjimo ir Lietuvos muziejų kelio programos atidarymo renginyje, gegužės 18 d. šiemet negalima, – sako LMA valdybos pirmininkas Raimundas Balza, ir kviečia bendruomenės narius Metų muziejininkę sveikinti virtualiai.
Žemaičių dailės muziejuje – Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose, dar vadinamuose Žemaitijos Versaliu, J. Skurdauskienė dirba nuo 1996 m. Jos profesinis kelias muziejininkystės srityje buvo kryptingas ir nuoseklus. Per beveik ketvirtį amžiaus veiklos sukaupta didelė kultūros paveldo saugojimo, tyrimų, ir sklaidos patirtis, o tarptautiniai projektai, seminarai, konferencijos, parodos, leidiniai yra aktualūs ne tik Žemaitijos regionui, visos Lietuvos kultūrai, bet ir tarptautinei bendruomenei.
J. Skurdauskienės profesinė ir akademinė veikla, populiarinant kultūros paveldą nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis, apima platų spektrą, o jos nuveiktų darbų sąrašas įspūdingas. Paminėtini ypatingai reikšmingi projektai: „Žemaičių dailės muziejaus – Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmų ekspozicijos atnaujinimas, I dalis“, „M. Oginskio rūmų, paskutinės rezidencijos, ekspozicijos atidarymas. Skirta Mykolo Kleopo Oginskio 250-osioms gimimo metinėms“ „Kunigaikščių Oginskių dokumentinis paveldas“ ir kt.
Žemaitijos dvarų, kultūros, meno palikimo išsaugojimo ir populiarinimo temą J. Skurdauskienė įgyvendino projektuose„Vertybių transformacijos Baltijos regiono rytinėje pakrantėje Brandžiaisiais viduriniais ir Ankstyvaisiais naujaisiais amžiais“ (Žemaitijos dvarų tyrimas), organizuotose moksliniuose seminaruose „Dvarų paveldas Lietuvoje ir Lenkijoje. Visuomenės vaidmuo: problemos ir iššūkiai“, „Istorinių parkų ir sodų paveldas: atgaivinimas, pritaikymas ir priežiūra“, tarptautinėse parodose ir kt. J. Skurdauskienė prasmingai prisideda prie tęstinęs išeivijos dailės populiarinimo programos vykdymo – nuo 2003 m. kas ketveri metai Žemaičių dailės muziejuje rengiamos Pasaulio žemaičių dailės parodos, leidžiami katalogai, organizuojamos konferencijos, reikšmingai praturtinančios nacionalinės dailės istroiją. Kitą svarbią J. Skurdauskienės veiklos sritį iliustruoja projektai – „Žemaitijos žydų paveldas: pažinti, patirti, integruoti“, dirbtuvės „Beit almin – amžinybės namai. Ką pasakojo žydų paminkliniai akmenys Senamiesčio mokyklos kieme“, Žydų kalbos ir kulinarijos dirbtuvės „Mame lošn: prisiminimus saugančios jidiš kalbos skambesys“, „Žydų virtuvės skoniai“ ir kt.
Jolanta Skurdauskienė aktyviai dalyvauja Lietuvos kultūros ir muziejų bendruomenės gyvenime – ji yra Lietuvos muziejų asociacijos Rinkinių mokslinio tyrimo sekcijos vadovė, Regioninės Žemaitijos etninės kultūros globos tarybos, apdovanojimo „Už nuopelnus Žemaitijai“ vertinimo tarybos ir Nacionalinės Jono Basanavičiaus premijos tarybos narė.
Metų muziejininko vardo nominaciją Lietuvos muziejų asociacija įsteigė 2004 metais. Ji kasmet teikiama pasitinkant Tarptautinę muziejų dieną labiausiai nusipelniusiems muziejininkams už Lietuvos muziejininkystės plėtrą, muziejų veiklos aktualinimą, reikšmingų ir unikalių eksponatų kaupimą, saugojimą, restauravimą ir tyrimą, materialinių, dvasinių ir gamtos vertybių eksponavimą, populiarinimą ir kt.