Kultūros naktis grįžta ir kviečia išlaisvinti savo idėjas

2020 m. vasario 16 d. 12:42
Šių metų birželio 19 d. vilniečius ir miesto svečius kultūringai nakčiai kvies tradicija tapęs festivalis Kultūros naktis. Jau 14-ą kartą rengiama miesto šventė, kasmet skirtingose miesto erdvėse pristatanti įvairiausius meno bei kultūros projektus, šiemet kvies patirti dar daugiau įspūdžių.
Daugiau nuotraukų (5)
Kasmet Kultūros naktis auga ne tik renginių gausa bei kokybe, bet ir savo lankytoju skaičiumi – pernai per vieną naktį renginiuose apsilankė daugiau nei 150 000 lankytojų, įvyko 119 renginių, kuriuos pristatė apie 700 menininkų ir atlikėjų.
Šiais metais vasariškos nakties prieglobstyje sostinėje vėl kunkuliuos kitoks gyvenimas – atviras, gyvas ir siūlantis iš naujo atrasti Vilniaus miesto erdves, meno išraiškas ir, žinoma, patirti tikrą kultūros šventę. Nuo muzikos, teatro, tarpdiciplininio meno, menininių instaliacijų iki kūrybinių dirbtuvių, cirko, parodų ir kt.
Tiek žiūrovai, tiek pasirodymus rengiantys menininkai ir atlikėjai Kultūros naktyje atranda tinkamą būdą patirti ką nors nauja, pažinti bei papasakoti savo istoriją.
Organizatoriai pabrėžia, kad kaip ir kasmet, labai kviečia įvairių sričių menininkus pristatyti savo idėjas ir projektus netradicinėse miesto erdvėse.
Tinkama vieta atrasti ir būti atrastam
Festivalio programą sudaro daugybė renginių, išsidėsčiusių visame mieste, kurie pritraukia daug lankytojų, todėl rengėjai teigia, kad Kultūros naktis gali būti puiki vieta pristatyti savo projektus ar kitokiu būdu pasinaudoti didžiulio festivalio matomumo galimybėmis. 
„Šiame festivalyje yra itin daug renginių, tad akivaizdu – lengva pasimesti jų gausoje, tačiau toks ir yra tikslas – suburti visas įmanomas menininkų, atlikėjų, organizatorių pajėgas ir taip dar stipriau įkaitinti Vilniaus miesto kultūrinio gyvenimo atmosferą“, – pasakojo festivalio Kultūros naktis vadovė Gintarė Šiaulytė.
Ji taip pat pabrėžė, kad tokio pobūdžio festivaliai skatina ir kūrybinį mąstymą.
„Iš didelės pasiūlos atrandi ką nors nauja, o tuomet, keliaujama toliau drauge su tuo, kas buvo taip stipriai pamėgta lemtingą festivalio naktį.
Antra, čia jauni menininkai turi galimybę iškelti savo kūrybą į dienos šviesą, pristatyti darbus, dėl kurių publika gali juos pastebėti bei įvertinti. Būtent tokie festivaliai tampa lemtingi jų kūrybiniame gyvenime“, – sakė festivalio vadovė.
Unikali proga pasirodyti didžiulei ir plačiai auditorijai, puikios galimybes užmegzti naujas pažintis.
„Festivalio renginiuose apsilanko daug žmonių – tiek tautiečių iš visos Lietuvos, tiek užsienio svečių. Buvo ir tokių atvejų, kai festivalyje koncertavusią grupę pastebėjo užsienio svečiai, kurie vėliau pakvietė koncertuoti ir surengti turus užsienyje.
Kultūros naktis atvira visiems, todėl tikėtina, kad atlikėją ar menininką pamatys tinkami žmonės“, – kalbėjo projektų kuratorė Justė Tankevičiūtė-Raudė.
Galimybė „pasimatuoti“ profesionalią sceną bei išbandyti netradicines erdves
Nors Kultūros naktis trunka tik vieną dieną, festivalio vieta labai plati ir įvairi, daug dėmesio  skiriama netradicinėms miesto erdvėms, kuriose dalyviams suteikiama galimybė pristatyti savo idėjas.
Didžiulio lankytojų dėmesio kasmet sulaukia Halės turguje vykstanti siautulinga muzikos ir šokių fiesta renginyje „Balkanaktis Halės turguje“.
O štai Lukiškių aikštė užleidžia vietą rafinuotai klasikinei muzikai renginyje „Juodais baltais“, kuriame kasmet pasirodo maestro Petras Geniušas ir kiti muzikantai.
Menininkai bei atlikėjai rengia pasirodymus tokiose vietose, kaip Vilniaus švč.Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia, Vilniaus gležinkelio stotis ir kitose.
Kaip pasakojo festivalio projektų kuratorė Justė,  atlikėjai kaskart nori sugrįžti ir pristatyti naujus projektus, o debiutuojantys – pirmą kartą pasirodyti profesionalioje scenoje.
„Organizatoriai sutvarko visus techninius reikalus – profesionali scena, apšvietimas, garsas ir kita. Pavyzdžiui, Valdovų rūmų kieme kasmet koncertuoja profesionalūs atlikėjai – nuo garsiausių, tokių kaip Algirdo Kaušpėdo ir Viktoro Diawaro muzikos projektas „KAnDIs“, Kauno šokio teatras „Aura“, grupė „Subtilu-Z“, „Okata“ ir kiti.
Tai puiki proga praplėsti savo gerbėjų auditoriją. Festivalio platforma yra  tinkanti absoliučiai visiems – ir mažai žinomiems ar visai nežinomiems, ir didelėms žvaigždėms. Kiekvienas turi puikią galimybę ištransliuoti savo norimą žinutę, o auditorija visada atvira ir susidomėjusi“, – pasakojo projektų kuratorė.
Visus menininkus, kūrėjus ir atlikėjus norinčius išlaisvinti savo idėjas ir jas realizuoti simboliniais 2020 metais, festivalio organizatoriai kviečia registruotis ir tapti „Kultūros naktis“ dalimi. Dalyvių registracija pratęsiama iki vasario 24 d.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.