„Satyrikonas“ yra vienas iš dviejų (antras yra Apulėjaus „Aukso asilas“) romėnų laikais parašytų romanų. Manoma, kad šio kūrinio autorius yra Petronijus.
Parodos eksponatai yra sukurti pagal „Satyrikono“ tekstus, kurie čia taip pat rodomi. Dauguma koliažo elementų yra sukurti prieškario laikotarpiu, kai žmogaus veikla dar nebuvo kompiuterizuota. Koliažai ne tik atpasakoja romėnų laikų istorijas, bet ir pateikia interpretacijas apie tai, kas galėjo nutikti vienu ar kitu atveju.
Romanas „Satyrikonas“ išties stebėtinai modernus, atspindintis seksualinę laisvę kūrinys. Čia vyksta diskusijos apie meną, maistą ir filosofiją. Anksčiau buvęs vergas, dabar turtuolis Trimalchionas yra puikiai atskleistas personažas, manoma, kad tai ironiškas imperatoriaus Nerono portretas.
Petronijaus romane demonstruojamas įvairių socialinių sluoksnių gyvenimas. Pasakojimo antiherojaus Enholpijaus gyvenimas sukasi tarp meilužio Gitono – šešiolikmečio berniuko, kuris yra pats praktiškiausias asmuo šioje istorijoje, ir meilužės Kirkės. Ir vienu, ir kitu atveju Enholpijus yra susirūpinęs savo erekcijos problemomis, nuo kurių išsivaduoja tik pasakojimo pabaigoje.
Romane gausu intarpų – novelių, kurios demonstruoja visuomenės nuosmukį, papročius, ydas.
Parodoje eksponuojamuose kūriniuose visa tai pateikiama išėmus atskirus epizodus iš konteksto arba suteikiant jiems kitą prasmę.
Ekspoziciją galima apžiūrėti kaip nesusijusius spalvingus pasakų paveikslus arba kaip vizualius komentarus ir simbolius Petronijaus tekstui.
Paroda veiks iki kovo 15 d.