Projektas buvo iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos lėšomis. Abi rinkinio dalys – identiško turinio: ir užrašyti natomis, ir įgroti 29 J. Naujalio vargoniniai kūriniai, iš kurių du publikuojami pirmą kartą.
XIX a. pab.-XX a. pr., kompozitoriui dar esant gyvam, kai kurie jo kūriniai vargonams buvo įtraukti į bažnytinės vargonų muzikos rinkinius Lenkijoje ir Prancūzijoje. Visgi, Lietuvoje J. Naujalio kūriniai vargonams buvo išleisti tik atkūrus Nepriklausomybę: 1993 metų leidinį sudarė Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokytoja-ekspertė, Vilniaus arkikatedros bazilikos vargonininkė Vida Emilija Prekerytė. Ši vargonininkė inspiravo ir dabartinį naują J. Naujalio natų leidimą bei kartu su profesoriaus Leopoldo Digrio vargonų klasės absolventėmis Audra Telksnyte ir Indre Gerikaite dalyvavo įrašant lietuvių vargonų patriarcho muziką.
Išleidžiant dabartinį J. Naujalio natų rinkinį buvo remiamasi Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje išsaugotais jo rankraščiais ir aukščiau minėtais pirmaisiais leidiniais. Svarbų tiriamąjį ir paruošiamąjį darbą atliko leidinio sudarytojas Paulius Grigonis, studijavęs archyvuose aptiktą su J. Naujaliu susijusią medžiagą.
Nacionalinė vargonininkų asociacija sekmadienio popietę kviečia į natų leidinio ir kompaktinės plokštelės „Juozas Naujalis. Kūriniai vargonams“ pristatymą-koncertą Vilniaus arkikatedroje bazilikoje. Leidinio pratarmės autorė muzikologė Vytautė Markeliūnienė atskleis J. Naujalio ryšius su Vilniumi, pasakos apie jo draugystę su kunigu Teodoru Braziu ir kitų įdomių kompozitoriaus gyvenimo istorijų.
Muzikinę renginio dalį sudarys kompaktinę plokštelę įrašiusių vargonininkių – V. E. Prekerytės, I. Gerikaitės ir A. Telksnytės – atliekami J. Naujalio kūriniai.