Dalis istorikų pripažįsta, kad suvienytos Abiejų Tautų Respublikos koncepcija paliko erdvės kartu būti dviem valstybėms, bet ilgainiui atvedė į politinį, socialinį susiskaldymą, paskatino kultūrinę polonizaciją. Kaip ši mūsų valstybių bendro buvimo koncepcija per du su puse šimtmečio keitėsi, transformavosi bei, svarbiausia, kaip mes vertiname, komunikuojame Liublino unijos reiškinį šiuolaikiniuose socialiniame ir meniniame diskursuose – kertinės Lietuvos rusų dramos teatro (LRDT), Torūnės Wilamo Horzycos teatro ir Respublikinio baltarusių dramaturgijos teatro inicijuojamo projekto tezės.
Vilniuje vyks pirmasis projekto „Trijų sienų sankirta“ susitikimas, jame dalyvaus projekto vadovas Tomaszas Leszczynskis, dramaturgė Ingrida Ragelskienė, režisierius Andrius Saulius Darela, teatro menininkių iš Lenkijos duetas Olga Żukowicz ir Julia Mark, dramaturgė Alena Ivanyushenko ir režisierius Aleksandras Janushkevichius iš Baltarusijos. Per tris dienas planuojamas kiekvienos šalies parengto projekto idėjos pristatymas, istorinė ekskursija po Vilniaus senamiestį ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus, paskaitos ir diskusijos su istorikais: Baltarusijos mokslų akademijos bendradarbiu Yahoru Surskiu ir Vilniaus politikos analizės instituto bendradarbiu, internetinio dienraščio „Bernardinai.lt“ tekstų autoriumi Donatu Pusliu.
Gruodžio pradžioje planuojamas visų projektų dalyvių susitikimas, darbas su Liublino unijos temos ekspertais ir būsimų pjesių fragmentų pristatymas Lenkijoje, Torūnės W.Horzycos teatre. Finalinis projekto renginys vyks Minske, Respublikiniame baltarusių dramaturgijos teatre, kur dalyvių pjesės gruodžio 20 dieną bus viešai pristatytos žiūrovams sceninių skaitymų forma.