Tai, kad N.Michalkovo veidas užtušuotas, pirmiausia pranešė socialinių tinklų vartotojai, o vėliau pokalbyje su BBC patvirtino ir pats V.Manskis.
„Kad ir kaip būtų juokinga, bet tai – tiesa, – agentūrai sakė režisierius. – Taip formaliai laikomasi pakankamai absurdiškų reikalavimų. Atvirai kalbant, man labai gaila, kad buvo taip padaryta. Šis veidas (N.Michalkovo) reikšmingas filmui – jo akių išraiška, jo reakcija, jo nenuoširdumas. Visa tai – ne atsitiktiniai dalykai, ir jie svarbūs visai filmo dramaturgijai. Tačiau – turim tai, ką turim“.
„Putino liudininkai“ pasakoja apie išankstinių prezidento rinkimus 2000 metais. Kaip atsitiko, kad iki tol mažai žinotas V.Putinas tapo Rusijos prezidentu, kuris šalį valdo beveik du dešimtmečius? Dokumentininkas V.Manskis sugrįžta į 2000-uosius, kai po netikėto Boriso Jelcino pasitraukimo jo įpėdinis V. Putinas ėmė siekti ilgalaikio šalies vadovo posto.
Politiko komanda pasamdė režisierių, kad šis sukurtų dokumentinį filmą apie politinės karjeros siekiantį valdininką. V.Manskis atsigręžia į tąkart užfiksuotą archyvinę medžiagą, kad iš naujos perspektyvos pažvelgtų į V. Putino eros pradžią.
Rugsėjo mėnesį Ukrainos kultūros ministras Vladimiras Borodenskis, duodamas interviu BBC, pareiškė, kad N.Michalkovo filmai turėtų būti uždrausti šalyje. „Jo filmai, jo kūryba turi būti uždrausta Ukrainoje, nes tai – simboliška. Tuo mes pareiškiame, kad jis peržengia mūsų raudonas linijas“, – sakė ministras.