Šventės metu vyks vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų chorų, liaudiškos muzikos kapelų ir vokalinių ansamblių, teatro ir šokio kolektyvų, folkloro ansamblių, pučiamųjų orkestrų ir merginų choreografinių grupių koncertai.
Šventė truks beveik 7 valandas ir ji apjungs svarbiausias tradicinio meno rūšis ir suteiks išskirtinę galimybę vienoje erdvėje pamatyti, išgirsti, pajusti, išgyventi, galbūt net atrasti lyg ir skirtingas, bet tuo pačiu labai panašias ir kiekvienam Lietuviui taip reikšmingas tautinio meno tradicijas.
Šventėje dalyvaus Plungės kultūros centro simfoninis orkestras, vokalinis ansamblis „Hello“, „Eglės baleto studija“, liaudiškos muzikos kapela, teatras „Saula“, liaudies šokių ansamblis „Žirginėliai“, vaikų liaudiškos muzikos kapela, folkloro ansamblis „Gondinga“, kamerinis choras, pučiamųjų orkestras ir merginų choreografinė grupė. Dalyvaus profesionalus Klaipėdos choras „Aukuras“, mišrus choras „Plungė“ ir gausus būrys Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos choristų, orkestras ir merginų choreografinė grupė. Svečiuosis dainų ir šokių ansamblis „Mąstis“ iš Telšių. Dalyvaus kapelos iš Rietavo ir Gargždų. Vokalinis ansamblis ir choras iš Kulių, folkloro ansambliai „Vaizgamta“, „Platele“, „Šateike“. Prie orkestrų ir merginų choreografinių grupių iš Plungės prisidės orkestrantai ir šokėjos iš Platelių. Savo pasirodymais džiugins ir solistai: Juventas Radzys, Martyna Domarkaitė ir Mindaugas Rumšas.
Šventės dalyviai liaudies šokiu, daina, muzika ir teatro menu ne tik džiugins plungiškius, bet ir padės Žemaitijos geriausiems meno kolektyvams pasiruošti artėjančioms Lietuvos Dainų šventėms. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba, Plungės rajono savivaldybė, informacinis rėmėjas LRT.LT Plungės miesto šventės, Žemaitijos regiono dainų šventės „Gyvybės medis“ metu plungiškių ir miesto svečių lauks ir daugybė kitų renginių, veiklų ir užsiėmimų įvairiose Plungės miesto erdvėse.