„Viena iš Muzikinio teatro strateginių krypčių – naujas teatras, tad belaukdami statybų pabaigos norime suformuoti ir naują stilių. Kuriame naują teatro tapatybę, kuri turėtų galutinai susiformuoti iki būsimojo pastato atidarymo. Teatras turėtų tapti šiuolaikiška ir stilinga, kokybiška ir dinamiška rytojaus talentų kalve“, – sako Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovė Laima Vilimienė.
Modernus Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vizualinis įvaizdis buvo kuriamas siekiant glaudesnio ryšio su auditorija ir kartu gerbiant istorinę uostamiesčio teatro tradiciją. Naujasis įvaizdis atsispindės visuose vizualinio stiliaus elementuose ir komunikacijos priemonėse.
Ankstesnį logotipą Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras naudojo net tris dešimtmečius. Per šį laikotarpį jis tapo atpažįstamas, tačiau nebeatitiko šių dienų realijų. Tad belaukdamas naujojo pastato kolektyvas nutarė atnaujinti įvaizdį, pabrėždamas savo, kaip šiuolaikinio regioninio profesionalaus scenos meno centro, prestižą, atvirumą, socialumą ir veiklos tęstinumą. Teatras patvirtino naują prekinį ženklą ir nustatė vieningo stiliaus elementų naudojimo ribas.
Naujasis prekinis ženklas, kaip ir jo pirmtakas, sudarytas iš simbolio ir paties logotipo. Senasis Muzikinio teatro logotipas buvo atnaujintas išsaugant pagrindinę logotipo vizualinio sprendimo idėją – bangą-penklinę, taip pat pasirinkus spalvinį sprendimą, nenutolstantį nuo jūros mėlio.
Jūros banga pabrėžia teatro geografinę vietą, o jos komponavimas iš penkių linijų – aliuzija į muzikinę penklinę. Linijų storio kaita ir bangos aukščio asimetrija – nuoroda į dinamišką veiklos vystymąsi. Beje, ieškant grafinio bangos simbolio sprendimo rasta organiška sąsaja su būsimojo pastato architektūrinės dalies sprendiniu. Tarptautiškumui pabrėžti prekinio ženklo logotipo dalis turi lietuvišką ir anglišką versijas.
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro rekonstrukcija buvo pradėta 2018 m. rudenį. Naujai įrengtoje didžiojoje salėje tilps 700, mažojoje – 200 žiūrovų, tad teatre vienu metu galės lankytis net 900 žmonių. Planuojama įrengti modernią garso ir scenos apšvietimo įrangą, šiuolaikiškus aktorių repeticijų kambarius. Projekte taip pat numatyta išlaikyti išskirtinę senojo pokarinio pastato architektūrinę kompoziciją.