Visomis savaitės dienomis muziejus darbą pradės 10 val. Pirmadieniais, antradieniais ir trečiadieniais lankytis Valdovų rūmų muziejuje bus galima iki 18 val., o likusias tris dienas iki sekmadienio – iki 20 val., sekmadienį – iki 18 val.
Birželio 2-ąją visi tėčiai, besidomintys Lietuvos valdovų genealogija ir su savo vaikais atvykę į Valdovų rūmų muziejų, kartu su nemokamu bilietu galės pasiimti užduočių knygelę „Gediminaičiai“ ir, analizuodami stenduose bei vitrinose nurodytą informaciją, susipažinti su rūmų šeimininkų Gediminaičių genealogija, išsiaiškinti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų valdymo seką ir giminystės ryšius.
Tie, kurie užpildys knygelę ir išspręs joje išspausdintą kryžiažodį, prie kasų už teisingus atsakymus gaus dovanėlę.
Tėvo dieną Valdovų rūmuose lankytojų laukia ir edukacinė ekskursija „Ne tik valdovas, bet ir tėtis“.
Kad valstybė klestėtų, iždas pilnėtų, o kaimyninių valstybių valdovai gerbtų, kiekvienas valdovas privalėjo rūpintis, kas po jo užims sostą, todėl geras valdovas turėjo būti ir rūpestingas tėvas.
Iš istorinių šaltinių žinoma, kad dauguma Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų turėjo gausias šeimas: didžiojo kunigaikščio Gedimino šeimoje užaugo trylika vaikų, jo sūnus Algirdas iš dviejų santuokų susilaukė apie 20 vaikų, o Algirdo anūkas Kazimieras išaugino 13 vaikų.
Kaip buvo auklėjami valdovų sūnūs?
Ar vienodai buvo lavinami vyresnieji ir jaunesnieji? Kuo skyrėsi berniukų ir mergaičių ugdymas, ar mergaitė galėjo tapti valdove?
Tai bus galima sužinoti valandos trukmės edukacinėje ekskursijoje.
Žaidimas „Tapk tyrėju“. Birželio 2 d. 12–16 val.
Edukacinė ekskursija „Ne tik valdovas, bet ir tėtis“. Birželio 2 d. 12 val. 30 min.