„Niekada nepamiršiu S.Spielbergo energijos filmavimo aikštelėje, jo jėgos. Tikras džiaugsmas jausti režisieriaus tvirtą asmenybę, buvimą šalia ir šiltą bendravimą. S.Spielbergas, kitaip nei kai kurie kiti režisieriai, kurie lieka pasislėpę palapinėje ir perduoda nurodymus žiūrėdami į monitorių, išmokė būti veiksmo centre“, – teigė dviem „Oskarams“ nominuotas aktorius ir režisierius R.Fiennesas.
Kita dalis įkvėpimo ne tik Ralphui, bet visiems Fiennesų šeimos nariams atkeliavo iš susižavėjimo Rusija. Brolis Josephas Fiennesas atliko vieną pagrindinių vaidmenų Jeano Jacques'o Annaud filme „Priešas už vartų“, o sesuo Martha režisavo dramą „Oneginas“, Aleksandro Puškino eiliuoto romano ekranizaciją, kurioje pagrindinis vaidmuo atiteko turbūt žinomiausiam Fiennesų šeimos nariui Ralphui.
Pastarasis, visų nuostabai, išmoko kalbėti rusiškai ruošdamasis vaidmeniui režisierės Veros Glagolevos filme „Dvi moterys“.
Naujausias R.Fienneso režisūros darbas – provokuojanti, įkvepianti ir jaudinanti drama „Balta varna“ – dar kartą atskleidžia meilę slavų istorijai. Filmas pasakoja apie rusų baleto šokėją R.Nurejevą, vieną garsiausių XX a. Artistų, pabėgusių iš SSRS į Vakarus. Nors filmo pabaiga yra nuspėjama, R.Fiennesas atlieka meistrišką darbą perteikdamas Rusijos baleto esmę ir dvasią.
R.Fiennesas neapsiriboja vien režisūra – jis filme atlieka antraplanį švelnaus ir rafinuoto šokio mokytojo Puškino vaidmenį. Pagrindinis R.Nurejevo vaidmuo buvo patikėtas kino naujokui, profesionaliam baleto šokėjui Olegui Ivenkai, labai panašiam į tikrąjį šokėją.
Šiek tiek ironiškai filmas prasideda posakio „balta varna“ apibrėžimu, kuris Rusijoje (ir Lietuvoje, bet ne Vakaruose) yra naudojamas apibūdinti asmenį, kuris yra „neįprastas, neeilinis, ne kaip kiti, pašalietis“. Gyvenimo drama „Balta varna“ seka baleto žvaigždės R.Nurejevo kelią nuo gimimo 1938 m. iki lemiamos kelionės į Paryžių 1961 m., baleto scenos užkariavimą.
Tikrais įvykiais paremta drama „Balta varna“ kinuose nuo balandžio 26 d.