Socialiniuose tinkluose šios instaliacijos „Megarealybės gerumo aktyvatorius" sumanytojui fotografui Sauliui Paukščiui negailima pipirų: „eilinis kičas", „baisu ir gėda", „žudot meną".
Pats menininkas teigė norėjęs savo darbu atkreipti visuomenės dėmesį į svarbiausias visuomenės vertybes ir paraginti aktyviau reaguoti į aplinką.
„Mano pasirinktos vertybės – drąsa, sąžinė, teisybė ir ryžtas – neatsitiktinės, nes jaučiu, kad dabartinei visuomenei jų labai trūksta, ypač vadovams, vedliams ar politikams“, – dėstė S.Paukštys.
Jo idėją realizavo skulptorius Šarūnas Arbačiauskas. „Naudojau skulptūrinės išraiškos priemones. Atsižvelgiau į kontekstą ir palikau keletą savo minčių“, – aiškino skulptorius.
Vėjarodės bus išmontuotos baigiantis vasarai, o nuo rugsėjo iki kovo mėnesio Žaliąjį tiltą puoš Donato Norušio darbas „Šeima“, vaizduojantis, anot autoriaus, miesto daromą įtaką šeimai.
Šių darbų kūrėjai laimėjo savivaldybės skelbtą konkursą, pagal kurio sąlygas laikinos instaliacijos ant tilto keisis kas pusmetį. 2019 metais Žaliojo tilto meninėms instaliacijoms miestas skirs daugiau kaip 28 tūkst. eurų.
Šiemet bus skelbiamas naujas konkursas, po kurio paaiškės, kokios instaliacijos puoš tiltą kitais metais.
Iki 2015-ųjų Žaliąjį tiltą puošė pokariu specialiai jam žinomų Lietuvos menininkų sukurtos keturios socrealizmo stiliaus skulptūrų grupės, vaizdavusios darbininkus, valstiečius, studentus ir karius.
Neprižiūrėtos skulptūros buvo apverktinos būklės. Savivaldybė jas negrąžintinai nukėlė kaip nepageidaujamą sovietinį paveldą, tuo sukeldama audringas, iki šiol nenuslopusias visuomenės diskusijas.