Šimtmečio projektas „Signato“ Kovo 11-ąją pristato galutinį rezultatą

2019 m. kovo 11 d. 11:54
Metus trukęs istorinio šrifto atkūrimas pagal Vasario 16-osios Akto rankraštį baigiamas simboliškai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną pristatant įgyvendintus tikslus. Svarbiausias jų – rekordinė knyga su 35 tūkst. šimtmečio signatarų parašais.
Daugiau nuotraukų (9)
Pernai dizaino agentūros „Folk“ atkurtu „Signato“ siekiama skleisti Lietuvos laisvės idėją, todėl jis buvo ir yra nemokamai prieinamas internete. Valstybei švenčiant šimtmetį beveik mėnesį, nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios, Lietuvoje bei užsienyje gyvenantys patriotai „Signato“ svetainėje galėjo pasirašyti asmenines šimtmečio deklaracijas, kurios dabar yra įamžintos vienetinėje knygoje.
Projektas sulaukė milžiniško susidomėjimo – „Signato“ šriftu asmenines deklaracijas pasirašė beveik 35 tūkst. žmonių, tad Lietuva tapo daugiausiai signatarų turinčia šalimi pasaulyje. Žinia apie projektą pasiekė 70-ies milijonų tarptautinę auditoriją, o šriftą atsisiuntė ir naudoja beveik 90 tūkst. žmonių.
„Žmonės surado daugybę būdu Signato naudojimui – sveikinimai Lietuvai, oficialūs valstybės raštai, eilėraščiai pačiam projektui ir pan. Sulaukėme labai gražių atsiliepimų, o kartais net ir džiaugsmo ašarų. Gera žinoti, kad projektas suvienijo žmones ir sukėlė pilietiškumo, pasididžiavimo jausmus“, – teigė dizaino agentūros „Folk“ kūrybos vadovas Ignas Kozlovas.
Visi parašai buvo surinkti į vienetinę „Signato“ knygą. Ji Kovo 11-osios proga bus eksponuojama Šimtmečio parodoje Valstybės pažinimo centre. Vėliau knyga bus perkelta į skaityklos erdvę, kur visi apsilankę galės pavartyti, o pasirašiusieji – rasti savo parašą.
Pažado įgyvendinimas pareikalavo pusės metų kruopštaus darbo. Projekto organizatoriai pripažįsta, kad kuriant idėją jų entuziazmas užgožė racionalų protą – techninio darbo kiekis nebuvo įvertintas.
„Didžiausias iššūkis buvo sutvarkyti visus parašus – beveik 42 tūkst. eilučių „Excel“ lentelę. Vis dėlto  komanda įveikė visas kliūtis ir didžiuojasi pristatydama knygą“, – pasakojo I.Kozlovas.
Sunkumų kilo ir po teksto atspausdinimo. Net patys autoriai buvo nustebinti knygos dydžio ir svorio. Ją sudaro 503 puslapiai, kurių kiekviename yra nuo 40 iki 60 parašų. Kadangi stori lapai yra didelio formato, knygos svoris siekia apie 20 kg. Tai apsunkino paieškas, kas galėtų tokio storio ir dydžio knygą įrišti. Vienintelis žmogus, nepabijojęs užduoties, buvo knygrišys restauratorius, Vilniaus knygrišių gildijos bei rekonstruktorių klubo „Dvaro meistrai“ narys Sigitas Tamulis.
„Knygos storis, svoris bei tai, jog tekstas yra atspaustas ant atskirų popieriaus lakštų sukelia riziką, jog knyga gali iširti vartant – bloko jungtis veikia labai stiprios perkrovos. Reikėjo pasistengti, kad leidinys būtų tvirtas ir lankstus, todėl tam pasitelkiau XVII a. LDK teismų knygų rišimo techniką“, – aiškino S.Tamulis.
Šriftą „Signato“ ir toliau bus galima nemokamai atsisiųsti bei naudoti nekormerciniais tikslais. Jį sudaro net 480 simbolių. Atsižvelgiant į tai, kad rašant ranka raidės nėra vienodos, buvo sukurta net po kelis tos pačios raidės variantus, todėl tie patys žodžiai nėra identiški.
Atsisiųsti šriftą bei daugiau apie jį sužinoti galima signato.lt.
Kultūrašriftasistorinis
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.