„Tai šventė, kai susitinka kalbos grožis ir verslumas, kūrybingumas ir inovacijos, kai kalbos didybė sujungia mus visus, skirtingų sričių atstovus. Šiandien galime tuo kūrybingumu pasidžiaugti – juk tik savo savitumu esame patrauklūs pasauliui“, – sakė renginio dalyvius sveikinęs kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.
Šių metų konkurso nugalėtojomis paskelbta 18 įmonių: „Pirmas blynas“, „Tylus ūžesys“, „Dovanosis“, desertinė „Atostogos“, „Takus“, „Ratuoti mėsainiai,“ „Skruzdis“, „Nesušlapk“, „Baltas varnas“, „Viskas ore“ iš Vilniaus, „Sąjungininkai“ iš Kauno, „Buvo kartą“ iš Šiaulių, „Pumpurai“ iš Panevėžio, „Darnios ribos“ iš Kėdainių, „Kalba skaičiai“ iš Širvintų rajono, „Laimės siūlas“ iš Kauno rajono, Kūrybos studija „Virsmas“ iš Šakių rajono ir „Svarbi žuvis“ iš Neringos.
Specialus Valstybinės kalbos inspekcijos prizas atiteko restoranui „Pirmas blynas“. Naujienų portalo DELFI prizą šiemet pelnė įmonė „Tylus ūžesys“, surinkusi daugiausia skaitytojų balsų. Balsavime dalyvavo per 13 tūkst. portalo lankytojų.
Laureatų veikla labai įvairi – nuo geodezijos, žemėtvarkos, logistikos iki juvelyrikos sričių.
Į Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų apdovanojimą gali pretenduoti įmonės, ankstesniais metais įregistruotos Registrų centre. 2018 metais jų buvo 11 723.
Pagal vertinimo kriterijus tarp laureatų negalėjo patekti dirbtiniai, sudaryti su skaitmenimis, asmenvardžiais ar vietovardžiais pavadinimai, atsisakyta klubų, centrų, draugijų, asociacijų, sąjungų, bendrijų ir viešųjų įstaigų pavadinimų.
Konkurso rengėjai pastebėjoku, kad šiais metais buvo nemažai įmonių, apie kurių veiklą nepavyko rasti reikiamos informacijos, nors jų pavadinimai buvo gražūs, įdomūs ir išskirtiniai.