Istorinę valstybės vėliavą ir stiebą uostamiesčiui dovanojo Klaipėdos įgulos kariai.
Savaitgalį M. Mažvydo alėjoje išsirikiavę kariai. Iškelti raudoną vėliavą su šuoliuojančiu Vyčiu patikėta motorizuotos pėstininkų brigados „Žemaitija“ eiliniam dvidešimtmečiui Ernestui Rusliui. Valstybės vėliava buvo pagerbta trimis šūvių salvėmis.
Per iškilmingą ceremoniją Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ir karinės įgulos vadai pasirašė vėliavos perdavimo ir priėmimo aktą. Iškilmes stebėjusius žiūrovus paskveikino karinis orkerstras,
Klaipėdos įgulos daliniai atkreipė dėmesį į tuščią aikštelę M. Mažvydo alėjos pradžioje, kuriai jau seniai reikėjo kokio nors prasmingo meno akcento ar simbolio. Sumanę čia iškelti istorinę valstybės vėliavą kariškiai projektą įgyvendino savo asmeninėmis lėšomis.
Lėšas vėliavai ir stiebui aukojo Lietuvos kariuomenės Judėjimo ir kontrolės centras, Karinės jūrų pajėgos, Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadovybė, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas, kunigaikščio Margirio batalionas.
Prie gražios iniciatyvos prisijungė Karo medicinos tarnyba, Karo policija, Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba, Lietuvos šaulių sąjungos Vakarų (jūros) šaulių 3-oji rinktinė, Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjunga, kiti kariai bei tarnautojai.
Kariškiai V.Grubliauską patikino, jog savivaldybės komunalinėms tarnyboms ateityje nereikės rūpintis dėl alėją papuošusio valstybės simbolio - jie įsipareigojo patys prižiūrėti stiebą, keisti vėliavą, kai ji išbluks.
Savaitgalį Klaipėdoje šurmuliavo Šviesų festivalis, tad ir M. Mažvydo alėjoje atsirado naujų, miesto gyventojų ir svečių žvilgsnį traukiančių meninių akcentų.
Vakarais čia nušvinta iš plastiko sukurtos laikinos kompozicijos, įrengtos alėjoje įsikūrusių kavinių ir prekybos įstaigų iniciatyva. Taip jie siekia pėsčiųjų zoną padaryti kuo gyvesnę ir patrauklesnę.
M. Mažvydo alėją puošia dvi dešimtys meno kūrinių - jais dekoruoti čia stovintys granitiniai suoliukai.
Įvairios tematikos skulptūrų po atvirų dangumi ekspozicija - uostamiesčio įmonių ir kelių klaipėdiečių šeimų dovanos savajam miestui.