Prancūziškasis leidinio internetinis puslapis – „AD magazine“ vasario mėnesio pradžioje paskelbė muziejų sąrašą į kurį pateko labiausiai savo architektūra išsiskiriantys muziejai. Šiame sąraše tarp Katare, Kinijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose esančių muziejų rikiuojasi ir spalio mėnesį Vilniuje duris atvėręs MO muziejus.
Publikacijoje pažymima, kad šis modernus, įspūdingas, pasaulyje žymaus architekto Daniel Libeskind kartu su Lietuvos „Do Architects“ suprojektuotas statinys puikiai dera su jame eksponuojama modernaus ir šiuolaikinio meno kolekcija.
MO muziejus sumanytas ne tik kaip parodinė erdvė, bet įkvepianti vieta, keičianti kasdienybės rutiną. Apie įvairias požiūrio ir matymo galimybes kalba ir pastatas. Iš pirmo žvilgsnio atrodantis kaip paprastas baltas stačiakampis, šis statinys dėl savo sudėtingos konstrukcijos viduje tampa dinamiška erdve, kurioje lankytojams atsiveria įdomių žiūros taškų, kai iš vieno taško galima matyti skirtingas pastato ar gatvės vietas.
MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų. Sukauptą ir nuolat pildomą 5000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų.
Nuo 2018 m. spalio 18 dienos MO tapo gero laisvalaikio vieta. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms. Vienas iš MO tikslų yra burti aktyvią bendruomenę – MOdernistus – kurie palaiko MO idėją ir padeda kurti naująjį muziejų drauge.