„Vaidilos klasika“ stabdo savo veiklą, bet neužsidaro visiems laikams

2019 m. vasario 5 d. 13:01
Prieš pustrečių metų gimęs klasikinės muzikos projektas „Vaidilos klasika“ kvietė į pirmąjį vieno geriausių Lietuvoje pianistų Petro Geniušo koncertą. Įdomi detalė: projektas startavo tą pačią dieną, kai visa Lietuva gedėjo žymaus filosofo Leonido Donskio.
Daugiau nuotraukų (18)
„Vaidilos klasika“ visada buvo siejama su garsiais vardais, profesionalumu ir tikra muzika.
Kaip teigia projekto sumanytojai Darius Mažintas ir Gediminas Jankus, „Vaidilos klasika“ tapo savotišku judėjimu, kuris yra atviras pasauliui ir kuriam nevalia stovėti vietoje.
„Vaidilos klasika“ neužsidaro. Tai yra judėjimas, kuris toliau ieškos naujų formų ir būdų, kaip prisidėti prie prasmingų ir gražių iniciatyvų. Tikime, kad organizacija, juo labiau muzika, neturi sienų, svarbiausia yra žmonės, kurie kuria ir myli tai, ką daro“, – įsitikinę klasikinės muzikos populiarintojai.
Surengta daugiau nei 100 koncertų didžiausiuose Lietuvos miestuose – iš jų net trys tradicija tapę Naujų metų pasitikimo koncertai su Naujų idėjų kameriniu orkestru (NIKO) „Vaidilos“ teatre.
Būtent čia „Vaidilos klasika“ turėjo galimybę augti ir įgyvendinti savo idėjas – išskirtinėse, istorinese patalpose, šviečiant visuomenę apie klasikinės muzikos vertę ir garsinant jaunus kūrėjus.
Didžiausias dėmesys jauniems talentams
„Vaidilos klasika“ ne vienam jaunam kūrėjui tapo svarbia atrama siekiant karjeros aukštumų muzikos srityje Lietuvoje ir užsienyje. Išleisti tenoro Ilja Aksionovo bei pianistų Gusto Raudoniaus ir Pauliaus Anderssono kompaktiniai diskai.
Pasak projekto meno vadovo, supratimas ir vizija, ko reikia jaunam muzikantui atėjo iš patirties ir sukauptų žinių meno srityje.
„Pats viską patyriau, todėl gerai žinau, ko reikia jaunam talentui – tai pilnos salės klausytojų, finansinės paramos ir žinomumo, todėl mūsų veikla būtent į tai ir buvo orientuota.
Pirmieji inicijavome jaunųjų muzikologų konkursą ir publikavome koncertų recenzijas viešai per l.rytas portalą. Taip pat suteikėme prieigą nacionaliniam transliuotojui LRT filmuoti mūsų koncertus. Be to, VAGA knygyne organizavome pokalbius su žymiausiais klasikinės muzikos atstovais“, – vardijo svarbiausias jaunimo populiarinimui skirtas iniciatyvas D.Mažintas.
Projektas tapo šviežio oro gūsiu
Antram gyvenimui A.Jakšto gatvėje esančias „Vaidilos“ teatro patalpas prikėlė Gediminas Jankus kartu su kolegomis Eugenijum Malmiga ir Alvydu Petroniu. Erdvė buvo jau kurį laiką užmiršta ir nenaudojama, nors anksčiau čia vyko įvairūs meno renginiai, spektakliai, inteligentijos susitikimai, kūrybiniai vakarai.
Po intensyvių remonto darbų, pastatą nupirkus britų-australų šeimai, „Vaidilos“ teatras tapo ne tik viena populiariausių įvairaus tipo renginių vieta, bet ir „Vaidilos klasikos“ namais, kuriuose kiekvienas svečias buvo laukiamas ir mylimas.
„Kamerinė vieta su puikia akustika, išskirtiniu interjeru ir legendomis apipinta istorija nebegalėjo skendėti dulkėse, todėl nusprendėme atgaivinti istoriškai svarbią ir išskirtinę kultūrinę erdvę Lietuvoje. XX amžiaus pradžioje čia virė aktyvus kultūrinis gyvenimas – buvo rodomi tokie svarbūs spektakliai kaip „Amerika pirtyje“ ir kiti.
Šimtą metų ši vieta buvo vis kažkuo užpildyta, tačiau nuo 2008 metų čia viskas apmirė, todėl „Vaidilos klasikos“ projektas tapo tikru šviežio oro gūsiu, kuris atnešė daug nuostabių potyrių, emocijų ir išgyvenimų.
Turėjome galimybę išgirsti ir susipažinti su puikiais žmonėmis bei grožėtis išskirtiniais talentingų dailininkų darbais „Vaidilos“ teatro erdvėje. Net virpuliukai bėga per kūną, kai pagalvoju, kiek klasika gali duoti žmogui“, – ryškiausias projekto akimirkas prisiminė „Vaidilos“ teatro įkūrėjas ir vadovas G.Jankus.
Dar vienas projekto išskirtinumas – surengti koncertai nusipelniusiems Lietuvos klasikos, visuomenės veikėjams ir istoriškai svarbiems įvykiams atminti. Vienas didžiausių – Virgilijaus Noreikos atminimui suorganizuotas koncertas su žymiausiais klasikinės muzikos atstovais, maestro mokiniais: Vaidu Vyšniausku, Rafailu Karpiu, Liudu Norvaiša, Jonu Sakalausku ir kitais. Dar vienas iš ryškiausių – Holokausko aukoms atminti surengtas koncertas „Po Dovydo žvaigžde“, kuris buvo tiesiogiai rodomas pasauliniu mastu.
Taip jau sutapo, kad ir „Vaidilos klasika“ projektas užsidaro gražia iniciatyva – išleista DVD plokštelė Leonido Donskio atminimui. Tai bus savotiška padėka ir draugystės įprasminimas – žymus visuomenės veikėjas, filosofas palaikė gražius santykius su aktyviai „Vaidilos“ teatre savo pasirodymus rengusiais pianistu P. Geniušu ir jo žmona, menininke Kristina Norvilaite.
Kultūra^InstantMuzika
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.