Kompozitoriai kviečiami iki sausio pirmosios teikti idėjas ir kūrybos eskizus, iš kurių komisija atrinks tris jaunuosius menininkus, tapsiančius projekto dalyviais. Jie bus kviečiami tęsti kūrybinio proceso glaudžiai bendradarbiaujant su choru, o pasirinktos idėjos bus įgyvendintos ir pristatytos visuomenei kitų metų gegužę.
Pateiktas paraiškas svarstys nuolat su Latvijos radijo choru bendradarbiaujantis kompozitorius Martinis Viliumas, choro „Vilnius“ vyriausiasis dirigentas Artūras Dambrauskas ir tarpdisciplininio meno kūrėjas Artūras Bumšteinas.
„Lietuvių kompozitorių kūryba visada sudarė didžiąją mūsų repertuaro dalį – esame ne tik pirmieji daugelio kūrinių atlikėjai, bet ir jų užsakovai. Tam, kad choro menas keistųsi, kad kompozitoriai turėtų galimybę ne tik drąsiai eksperimentuoti, bet ir profesionaliau įvaldyti vieną sudėtingiausių – choro – instrumentų, ir sumanytas šis projektas. Tikimės, kad jis dar labiau suartinsiantis mus su ryškiausiais ne tik šių dienų, bet ir ateities kūrėjais“, – kalbėjo choro „Vilnius“ vyriausiasis dirigentas Artūras Dambrauskas.
„VILNIUS LAB“ iš kitų muziką chorui skatinančių kurti iniciatyvų išsiskirs tuo, kad kompozitoriai kūrinius komponuos etapais, iki galutinio rezultato kūrybinėse dirbtuvėse galėdami pačiupinėti, išbandyti sukurtą medžiagą, išgirsti gyvai skambančias muzikines idėjas ir bendro darbo su choru „Vilnius“ metu artimai pažinti choro specifiką.
„Tokio pobūdžio projektas leidžia iš arčiau susipažinti su choro muzikos atlikimo ypatumais, kartu skatina praplėsti tradicinį požiūrį į susiformavusį rašymo stilių ir atverti originalius kūrybinės paieškos laukus. Tikiuosi, šis projektas bus naujas profesionaliosios chorinės muzikos pakilimo laiptelis“, – džiaugėsi kompozitorius ir projekto mentorius M.Viliumas.
Kaip teigia projekto organizatoriai, tikimasi sulaukti naujų, netikėtų kūrybinių sprendimų, o tarp vertinimo kriterijų pabrėžiamas koncepcijos originalumas ir naujų raiškos formų paieška, skatinsianti atrasti daugiabriaunes choro galimybes.