Jokia paslaptis, jog ne visi gabių vaikų tėvai turi galimybę nupirkti muzikos instrumentus, išleisti savo atžalas į tarptautinius konkursus.
Klubo „Zonta“ moterys nebe pirmus metus padeda vis labiau ryškėjantiems jauniesiems talentams.
Bent kiek muzikos pasaulio gyvenimu besidomintys marijampoliečiai jau įsidėmėjo iš Igliaukos kaimo kilusios Gražinos Lukšytės vardą.
Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos trečioje gimnazijos klasėje fortepijono specialybės pas dėstytoją Laimą Aksamitauskienę besimokanti mergina trečius metus yra klubo „Zonta“ stipendininkė.
Šiemet Gražina dalyvavo įvairiuose koncertuose, konkursuose, meistriškumo kursuose ir pamokose, o tarptautiniame konkurse „Grand concours international de piano“ ji laimėjo pirmąją vietą.
Išskirtinės pagarbos nusipelnė merginos tėvai Lina ir Benius Lukšiai.
Tvarkingai gyvenantys darbštūs sutuoktiniai, matydami savo vaikų norą muzikuoti, juos palaiko, nors šeimos pajamos yra kuklios.
Lina ir Benius turi penkis vaikus, iš kurių keturi mokosi muzikos.
Marijampolės meno mokyklos šeštokė, klubo „Zonta“ 2016–2018 metų stipendininkė, Gustė Maliauskaitė, kurią fortepijono klasėje moko Giedrė Stanionienė, savo talentą demonstravo keliuose tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose, pelnydama laureatės vardą.
Prieš kelias savaites Kaliningrado srityje vykusiame tarptautiniame jaunųjų atlikėjų konkurse „Gintarinis glissando“ Gustė vėl tapo laureate.
Elzė Armonaitė, Marijampolės meno mokyklos ketvirtokė, dar tik trečius metus su mokytoja Irena Valiuliene mokosi groti violončele, tačiau jau dalyvauja koncertuose, festivaliuose bei konkursuose.
Mažoji muzikantė yra 2017–2018 metų klubo „Zonta“ stipendininkė.
Elzė kartu su savo bendraamže Atėne Jurevičiūte, kurios fortepijono mokytoja yra Svetlana Maurutienė, šiemet tarptautiniame kamerinių ansamblių konkurse „Mes grojame su draugais“ tapo laureatėmis.
Atėnei puikiai sekėsi ir kituose šių metų konkursuose.
Stropiai muzikos besimokanti jaunoji atlikėja laureatės vardą pelnė respublikiniame festivalyje „Rudens spalvos“ bei Budapešte vykusiame tarptautiniame atlikėjų konkurse „Magic bridges of Budapest“.
Į renginį „Gerumas suteikia sparnus“ susirinkę marijampoliečiai negailėjo plojimų visoms stipendininkėms, Kultūros centro scenoje pademonstravusioms savo gabumus. Gražina, Gustė, Elzė ir Atėnė atliko įvairių kompozitorių kūrinius.
Labdaros vakaro programoje dalyvavo operos solistai Jonas Sakalauskas ir Paulius Bagdanavičius.
Marijampoliečių susidomėjimo sulaukė ant šilko tapančių moterų darbai.
Žinoma advokatė Liudvika Meškauskaitė, kilusi iš Kalvarijos, į Marijampolę atvežė parodyti tapyto šilko drabužių kolekciją.
Teisininkės laisvalaikio pomėgis buvo įvertintas, – šiemet L.Meškauskaitei, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narei, buvo suteiktas meno kūrėjos statusas.
L.Meškauskaitė, stovėdama Marijampolės kultūros centro scenoje šalia savo modelių, spinduliavo džiaugsmu: „Man pats didžiausias pripažinimas yra tai, kad mane pasikvietė kraštiečiai. Jeigu kviesite, atvažiuosiu kiekvienais metais su nauja kolekcija“.
Kolekcijas demonstravusių modelių makiažu bei šukuosenomis pasirūpino grožio salonų „Tiara“, „Florina“ ir „Dosima“ darbuotojos.
Labdaros renginio dalyviai turėjo progos pasigrožėti ir kitais tapyto šilko darbais, kuriuos sukūrė Ernesta Boželytė-Liobienė, Ramunė Jaskeliavičienė, Gitana Vyšniauskienė ir Nijolė Urmanavičienė.
Iš karto po renginio jo organizatorės dar negalėjo tiksliai pasakyti, kokio dydžio stipendijas gaus muzikos aukštumų siekiančios jaunosios marijampolietės.
Klubo „Zonta“ prezidentė Dainora Svitojienė sakė, jog praėjusiais metais organizuotame paramos vakare buvo surinkta per 4 tūkst. eurų. ˙