Savaitgalį Vilniaus senamiestis virto Japonijos sala

2018 m. rugsėjo 13 d. 15:15
Galerija
Rugsėjo 8-9 dienomis Vilniaus senamiestyje praūžė jau 10-asis netikėtos Japonijos kultūros festivalis „nowJapan“. Pirmą kartą festivalis vyko gražiausiose senamiesčio erdvėse, o pasipuošę dalyviai atnešė Japonijos kultūrą į senamiesčio gatves.
Daugiau nuotraukų (25)
Japonus pakerėjo senamiesčio architektūra
„Didelį dėmesį skyrėme senamiesčio erdvių ir japonų kūrybos darnai. Filharmonijos, Rotušės architektūra alsuoja stotu, tradicija, puošnumu. Šias savybes suderinti su spalvomis raibuliuojančia neonine Japonijos kultūra tapo įdomiu iššūkiu, galiausiai praturtinusiu lankytojo įspūdžius.
Naujos erdvės skatino japonus kūrėjus siūlyti inovatyvius sprendimus. Pavyzdžiui kaligrafijos performansų meistrė Aoi Yamaguchi pasirodymą atliko ne ant scenos, o vidury salės, apsupta žiūrovų. O kai kurios parodos įsikūrė Rotušės rūsiuose ir tapo tikru atradimu.“ – pasakojo programos koordinatorė Gabija Urbanavičiūtė.
Duoklė gurmanams
Festivalis lepino išsiilgusius Azijos skonių. Visą savaitgalį Rotušės aikštėje vyko Azijos maisto mugė, kurioje buvo galima sužinoti ir paragauti patiekalų iš Tolimųjų rytų. Specialias degustacines vakarienes rengė ir apie maisto kultūrą pasakojo tiesiai iš Japonijos atskirdęs šefas ir keramikas Taku Imaizumi.
„Mano aistros yra dvi – maistas ir keramika. Ir labai džiaugiuos, kad jos susijungia. Festivalis buvo puiki proga papasakoti daugiau apie taip mistifikuojamą Japonijos virtuvę. Iš tiesų viskas paprasčiau, kiekvienas gali patirti Azijos skonių namuose.“
Atstovaus Lietuvai Londone
Kasmetiniame Cosplay (kostiuminio etiudo) konkurse šįmet dalyvavo talentai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Jungtinės karalystės, Lenkijos, Čekijos, Airijos ir Belgijos. Dvi dienas trukusio konkurso nugalėtoja tapo „Cosplay Mama“ tituluojama Valda Ruzgienė. O spalį Londone vyksiančiame konkurse Lietuvos Cosplay bendruomenei atstovaus Agota „Foxtail“ Gudelytė.
Lietuvos ir Japonijos ryšiai
„Festivalis skirtas ne tik Japonijos pristatymui, tačiau ir dvipusių ryšių tarp Lietuvos ir Japonijos vystymui. Menininkus kviečiame ne tik parodyti savo kūrybą, bet ir interpretuoti Lietuvą per savo meninę interpretaciją. Taip gimsta nauji meno, muzikos, scenos kūriniai, kolaboracijos.
Šįmet neįtikėtiną džiaugsmą atnešė Lietuvos ir Japonijos džiazo atlikėjų kolaboracija. Tokie galiūnai kaip Liudas Mockūnas, Ryoji Hojito, Tomo Yamaguchi ir Linas Rimša retai susitinka vienoje scenoje. Bendri Lietuvos ir Japonijos projektai formuoja naujas kūrybines kryptis.“ – džiaugėsi festivalio vadovas Sergej Grigorjev.
Griausmingas uždarymo koncertas suvienijo Lietuvą ir Japoniją
Sekmadienio vakarą Nacionalinę Filharmoniją užliejo japoniškų Taiko būgnų banga. Garsūs kaip griaustinis, energijos kupinas skambesys nepaliko abejingų. Ant scenos susitiko net trys Japonijos būgnų kolektyvai: Ichitaro, Kokubu ir WAON. Koncerte prie būgnininkų prisijungė ir multiinstrumentalistas Saulius Petreikis, įnešęs į būgnų griausmą melodingumo ir subtilumo.
JaponijaKultūra^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.