Mintis kviesti užsienio fotomenininkus kurti atokiose Lietuvos vietovėse, toliau nuo didmiesčių ar pajūrio, kilo fotomenininkui Mindaugui Kavaliauskui, festivalio KAUNAS PHOTO vadovui. Pasak jo, fotografai kreipdavosi pagalbos įgyvendindami projektus apie pačias įvairiausias Lietuvos vietoves, todėl ilgainiui tai tapo atskiru projektu, apjungiančiu užsienio fotografų žingeidumą ir norą kurti serijas ar atskiras jų dalis Lietuvos miesteliuose bei poreikį į fotografijos meno procesus įtraukti bendruomenes, plėtoti profesionalios ikonografijos kūrimą apie vietas, kurių fotografinis turizmas dar nepasiekė.
2018 metais vyksta trys rezidencijos ir dvi parodos darbų, sukurtų 2017 metais.
Senojoje Žemaitijos sostinėje – Tveruose meninę rezidenciją atlieka prancūzas-kanadietis fotografas Vladimir Antaki. Jis, padedamas vietos bendruomenės, kuria diptikus – ką tik saulei nusileidus subtilioje šviesoje fotografuoja frontalius namų vaizdus, gretindamas šiuos kadrus su identiškomis kompozicijomis, kai jose pozuoja namų gyventojai. Tik atvykęs į Tverus iš pasaulio didmiesčių fotografas kūrė namų portretus kaip vienatvės alegoriją, o praskleidęs pažinties su tveriškiais šydą, pradėjo kurti diptikų antrąsias dalis – gyventojų portretus prie jų namų.
Lietuvių kilmės fotomenininkė iš Brazilijos Ieva Martinaitis apsistojo Kražiuose. Lietuvos šimtmečio kontekste ji neša žinią apie meilę ir ilgesį savo tėvynei, kelia identiteto klausimus. Lankydamasi Kražiškių renginiuose, namuose, kiemuose, Ieva ne vien seka projekto „ReziPro“ pradininko fotografo Mindaugo Kavaliausko ilgalaikio projekto „Kražių portretas“ pėdomis, tačiau ir tobulina savo dar netvirtas lietuvių kalbos žinias.
Aukštaitijos Užpalių miestelyje fotografijų seriją kuria lenkų fotomenininkas Michal Adamski. Jis gyvenvietės išskirtinumų ieško kalbindamas vietos gyventojus, dalyvaudamas privačiose šeimų ir viešose miestelio šventėse. Michalas – eilę apdovanojimų už seriją apie Lenkijos provinciją gavęs autorius, todėl darbas su nepažįstamais žmonėmis jam nėra naujovė.
Rugsėjo 27 d. Druskininkų Aqua Parko fojė atsidarys vokiečių fotomenininkės Julijos Baier darbų paroda „Vandens svarba. Druskininkai“ (Water Matters. Druskininkai) apibendrinanti mainininkės dviejų dešimtmečių serijos apie vandenį tąsą Druskininkuose 2017 m. rudenį.
Spalio 12 d. Veisiejų miestelio centrinėje aikštėje atsidarys architekto ir fotografo iš Kolumbijos Santiago Escobar Jaramillo vietos specifinių instaliacijų, sukurtų pernai, fotografijų paroda „ON-OFF Migrations“. Atvykęs į Veisiejus, menininkas iš nenaudojamų senų baldų sukūrė multifunkcinę skulptūrą, kuri, su nedidelėmis struktūrinėmis modifikacijomis, skirtingose Veisiejų miestelio aplinkose virsdavo namu, laivu, automobiliu, lėktuvu ir kitais pavidalais, simbolizuojančiais išvykimą ir pasilikimą.
Projekto „ReziPro“ tikslas – pritraukti menininkus į Lietuvos regionus, kelti jų susidomėjimą vietos tapatybėmis, kultūros, peizažo išskirtinumu, socialiniais klausimais, kasdienybe, džiaugsmais ir sunkumais. Fotografų Lietuvoje sukurti darbai ne vien leis sutelkti vietos bendruomenes ar jaunimą kūrinio vystymo procese, tačiau, tikimasi, garsins Lietuvos ir jos mažų miestelių vardus pasauliniame fotografijos meno kontekste. Šių metų meninių rezidencijų metu sukurti darbai bus pristatyti miesteliuose 2019 metais.