Vienas pagrindinių festivalio projektų pakvietė į pasikeitusią Katedros aikštę. Ji virto futbolo stadionu, kuriame profesionalūs futbolininkai ir šokėjai iš Ispanijos kūrė magišką akistatos choreografiją – itin fizišką ir kartu delikačią. Prie jų prisidėjo pradedantieji ir profesionalūs šokėjai savanoriai iš Vilniaus, o pasirodymą papildė lietuvių muzikantai – Remigijus Rančys (saksofonas), Vytautas Labutis (saksofonas), Aurimas Rimeikis (trimitas), Dominykas Vyšniauskas (trombonas). Žiūrovų užduotis – elgtis taip, kaip elgtųsi tikrose futbolo varžybose: atsipalaiduoti ir aktyviai palaikyti šokėjus ir futbolininkus rėkiant, šaukiant, plojant, skanduojant.
Kaip ir kasmet, kultūrinių atradimų pažėrė Valdovų rūmai ir šviesų bei muzikos kupinas jų kiemas. Muziejuje nuo 18 iki 24 valandos galima nemokamai lankyti nuolatines ekspozicijas, išvysti naujomis spalvomis pasipuošusius istorinius interjerus.
„Menų spaustuvėje“ vyksmą 18 val. pradėjo Greitoji juoko pagalba - Raudonosios nosys gydytojai klounai. Programoje, kuri keičiasi kas valandą – choreografės Ieva Kuniskis šokio spektaklis „Pakartot“, šviesos instaliacijos MICRO-ART-FEST, 2015-2017 metais Sidabrines gerves laimėjusių trumpametražių filmų programa, misterija „Skambantis miestas“.
Mikalojaus Konstantino Čiurlionio namai tapo kelių kartų menininkų saviraiškos lauku. Kultūros nakčiai čia atidaryti XVII amžiaus arkiniai rūsiai, kuriuose lankytojai susipažįsta su jaunųjų menininkų kūriniais. 18 val. choras „Aidija“ pakvietė į paskaitą-koncertą „Giesmė“, o 23 val. kambaryje, kuriame prieš 111 metų gyveno M.K.Čiurlionis, įvyks specialiai Kultūros nakčiai rengiamas koncertas „Nakties vizijos“. Pianistas Rokas Zubovas skambins M.K.Čiurlionio kūrinius videomenininkės Akvilės Anglickaitės sukurtose šviesose.
Halės turguje nuo 21 val. – neeilinis „Balkanaktis“, neeilinė proga, neeilinė vieta, neeiliniai svečiai, atvykę į dešimties metų „Baltic Balkan“ jubiliejų.
Lietuvos vaikų ir jaunimo centro baseine įsikūrė Vaizduotės stotelėje. Joje nuo 21 iki 22 val. – povandeninis pasirodymas „Nerk“. Oro akrobatė Salla Hakanpaa iškeitė orą į vandens gelmes ir klasikinę Hanso Christiano Andersono pasaką „Undinėlė“ apvertė aukštyn kojomis, pasmerkdama moterį gyventi vandenyno gelmėse.
Linijinių šokių šokėjai, draugai ir svečiai nuo 20 val. buriasi į smagų projektą „Linedance Fiesta“ Bernardinų sode, prie centrinio fontano. Programoje – tarptautinio linijinių solo šokių festivalio „Palanga 2018“ šokių programa, masinis linijinis šokis 2018. Draugų ir svečių laukia linijinių šokių pamokėlė.
Sereikiškių parkas Kultūros naktį tapo šeimų erdve – praeities karalyste. Čia pat nuo 20 iki 1 val. vyks šviesos instaliacija- performansas „Laikas ir erdvė“, kviesiantis kiekvieną apmąstyti savo laiko suvokimą, galbūt sulėtinti ar pagreitinti jo tėkmę.
Lukiškių aikštėje nuo 22 val. iki pat vidurnakčio gros ryškiausi jaunosios kartos pianistai. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) studentų koncertą vainikuos maestro Petro Geniušo ir LMTA Fortepijono katedros vedėjo prof. Jurgio Karnavičiaus duetas.
Kultūros nakties dalyvius 20 val. suklusti privertė Šv.apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios karilionas. „Skambančias varpų istorijas“ pasakojo atlikėjas iš Nyderlandų Christiaanas Winteris.
Sostinės Islandijos gatvėje tradiciškai vyksta pilietinis projektas „Ačiū Tau, Islandija“. Islandijos gatvė uždaryta ir joje kuriama išraiškinga šventė. Jau septintus metus lietuviai dėkoja Islandijos žmonėms už istorinę drąsą ir draugystę. Islandija – pirmoji šalis 1991 metų vasario 11 dieną atidavė svarbų balsą mūsų nepriklausomybės naudai.
Kūčių naktį galima prakalbinti gyvulius, o Kultūros naktį grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ energingu performansu kalbina vieną Vilniaus senamiesčio pastatų. Performansas prasidėjo 20 val. aikštelėje Vilniaus gatvėje, priešais Sveikatos apsaugos ministeriją.
Tai – tik nedidelė dalis Kultūros nakties renginių. Visa programa – kulturosnaktis.lt
Kultūros nakties idėja – vieną naktį per metus užtvindyti miestų aikštes, skverus, parkus ir netikėčiausias erdves įvairias meno sritis pristatančiais projektais. Pakviesti žmones jaukiai, draugiškai ir demokratiškai naktinėti po duris atvėrusius miesto muziejus, galerijas, bažnyčias, koncertų sales, teatrus ir kūrybines dirbtuves.
Per daugiau nei dešimt gyvavimo metų Kultūros naktis tapo vienu labiausiai laukiamu Vilniaus miesto kultūrinių renginių, kurio smagios atmosferos neįveikia net permainingi lietuviški orai.
Kasmet projektą aplanko per 150 tūkst. žmonių ne tik iš sostinės, bet ir iš kitų miestų, iki pusantro šimto projektų pristato daugiau nei šimtas kultūros organizacijų ir apie 500 menininkų.