Visuomeninio judėjimo poreikis svarstytas dar tų pačių metų gegužę, o realybe tapo birželio 3 d., kai vienas Sąjūdžio iniciatorių Artūras Skučas, pakilęs į Mokslų akademijos salės tribūną, išreiškė daugelio ten susirinkusiųjų bendrą norą – įkurti Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdį.
Birželio 3 d., sekmadienį, nuo 11 val. Valstybės pažinimo centras kviečia paminėti šią datą – prisiminti svarbiausius įvykius ir asmenybes, subūrusias tūkstančius žmonių į visą Lietuvą apėmusį judėjimą.
RENGINIO PROGRAMA:
11 val. teminė ekskursija su vienu Sąjūdžio įkūrėjų – Artūru Skuču. Jos metu Sąjūdžio susikūrimo ir veiklos istoriją išgirsite tiesiai iš pirmų lūpų, o pasakojimą papildys interaktyvi Valstybės pažinimo centro ekspozicija. Norint dalyvauti, reikalinga išankstinė registracija.
12 val. šeimoms skirtas užsiėmimas „Kur gimė Sąjūdis?“ Išklausę įkvepiančių ir įdomių istorijų apie Sąjūdžio įsikūrimą, įsitrauksite į kūrybinę veiklą, kurios metu pasigaminsite asmeninį Sąjūdžio ženklelį. Norint dalyvauti, reikalinga išankstinė registracija.
14 val. simbolinės parodos, skirtos Sąjūdžio įkūrimo 30-ečiui, atidarymas. Laikinos ekspozicijos ašis – poeto Marcelijaus Martinaičio adresų knygelė, padėjusi sukviesti dalyvius į birželio 3 d. organizuojamą renginį ir sukurti visuomeninio judėjimo tinklą.
14 val. 20 min. pokalbis su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesore Aine Ramonaite. Diskusijos metu knygos „Sąjūdžio ištakų beieškant: nepaklusniųjų tinklaveikos galia“ bendraautorė pasidalins svarbiausiomis įžvalgomis apie „socialiniu stebuklu“ pavadinto judėjimo veikimą.
16 val. Giedrės Žickytės filmo „Kaip mes žaidėme revoliuciją?“ peržiūra (filmo trukmė – 68 min.). Studija „Just a Moment“ kviečia į Sąjūdžio istoriją pažvelgti kitu kampu: filme „dainuojančios revoliucijos“ ištakos siejamos su grupės „Antis“ pasirodymais, įtraukusius žmones į mansinį reiškinį. Po filmo peržiūros – pokalbis su režisiere.