Sostinės taryba kovo pradžioje, antru balsavimu tik vieno balso persvara atmetė tokį administracijos parengtą siūlymą. Tuomet valdančiųjų socialdemokratų vadovas vicemeras Gintautas Paluckas tikino, kad administracijai bus pavesta rengti konkursą skulptūrų nuomai.
„Meras pasisako už skulptūrų perdavimą Lietuvos dailės muziejui. Tarybos posėdyje sprendimo priėmimui pritrūko vieno balso. Todėl tikėtina, kad dėl šio klausimo balandį gali būti perbalsuota“, – sakė A. Zubriakovas.
Perduoti skulptūras Lietuvos dailės muziejui šią savaitę laiške merui ir tarybos nariams paragino ir Lietuvos dailininkų sąjunga. Muziejaus direktorius Romualdas Budrys tvirtina, kad gavus skulptūras, jos bus paskolintos prie Druskininkų įsikūrusiam socialistinio realizmo meno muziejui – Grūto parkui ir ten eksponuojamos.
„Visas ideologines skulptūras, tapybos darbus mes skolinome Grūto parko muziejui, jis laimėjo konkursą, ministerija tą patvirtino, kiti muziejai taip pat atidavė. Na, kam laikyti muziejuose stalinus, leninus, kapsukus? – retoriškai klausė jis. – Mes deponuosime į Grūto parką, be kalbų, nes jie ten restauruoja jas, prižiūri ir sutvarko“.
R. Budrys sako, kad visiškai nepritarė skulptūrų nuėmimui, kurios, jo manymu, buvo „tilto architektūros dalis“. Jo manymu, siekis išnuomoti skulptūras, kad jos būtų eksponuojamos šalia Vilniaus, pavyzdžiui, iš liberalų partijos pašalinto Vidmanto Martikonio sodyboje, „būtų vaikėziškas sprendimas, karikatūra“.
Dalis sostinės valdančiųjų ir opozicijos, pasisakiusių prieš skulptūrų perdavimą Lietuvos dailės muziejui, sprendimą būtent ir grindė nuogąstavimais, kad galiausiai jos atsidurs Grūto parke ir jas bus sudėtinga lankyti sostinės turistams.
Keturios socialistinio realizmo idėjas atitinkančios skulptūrų grupės, vaizduojančios kareivį, darbininkus, valstiečius ir studentus, ant tilto pastatytos 1952 ir nukeltos 2015-aisiais. Šiuo metu jas saugo savivaldybė. Kritikai teigė, kad sovietinės skulptūros Vilniaus centre žeidžia sovietų okupacijos aukas.