Besiplečiančia dalyvių geografija džiaugėsi ir S.Vainiūno dukra, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) profesorė Birutė Vainiūnaitė: „Per praėjusį konkursą pati konkurso idėja buvo pakylėta į labai aukštą lygį. Dalyvavo daug puikių atlikėjų, išsiplėtė konkurso geografija. Džiugu ir tai, kad dalyvių susidomėjimas S.Vainiūno muzika nesibaigia su konkursu. Šis renginys kuo puikiausiai pristato Lietuvą, jos kultūrą, aukšto lygio atlikėjus. Pas mus atvyksta svečių iš viso pasaulio, todėl tokie konkursai yra nepaprastai svarbūs.“
Tiek pianistų, tiek kamerinių ansamblių kategorijos pirmuosius turus priims Lietuvos muzikos ir teatro akademija, o iškilmingas pianistų konkurso finalas, vyksiantis kovo 24 d., persikels į Lietuvos didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmus. Čia šeši geriausi atlikėjai savo programas atliks su Vilniaus miesto savivaldybės Šv.Kristoforo kameriniu orkestru, kuriam diriguos Modestas Barkauskas. Tose pačiose rūmų patalpose kovo 25 d. vyks ir iškilminga apdovanojimų ceremonija bei laureatų koncertas.
S.Vainiūnas – žymus pianistas ir kompozitorius, pedagogas, išugdęs daugybę talentingų atlikėjų, buvęs Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkas. Istorijos puslapiuose jis įsirėžė ne tik dėl savo išskirtinių interpretacijų, atlikėjų mėgstamos ir lietuvių liaudies dainų grožį atskleidžiančios muzikos, bet ir dėl vieno išskirtinio savo biografijos fakto. 1933 m. menininkas tapo pirmuoju lietuviu, pelniusiu tarptautinio konkurso laurus – juos S.Vainiūnas parsivežė iš Vienos. Taigi šiųmetis konkursas dvelkia ne tik valstybės šimtmečio, bet ir šio išskirtinio Lietuvos kultūros istorijos įvykio 85-ojo jubiliejaus dvasia.