Už organizatorių atrinktus žodžius ir posakius nuo sausio 10 d. buvo balsuojama internete. Internetiniame balsavime daugiausia balsų gavo žodis „švaistuomenė“ ir posakis „Laikausi kaip … Gedimino kalnas“.
Žodį „švaistuomenė“, reiškiantį ką nors švaistančią bendruomenę, sukūrė reklamos agentūra „New!“ ir išopuliarino jį „Ežio“ paslaugų reklamoje.
Naujovišką etiketo formuluotę – posakį „Laikausi kaip … Gedimino kalnas“ – pasiūlė Giedrė Bulgakovienė iš Alytaus. Jos manymu, tai šiuolaikiškas atsakymas į klausimą „Kaip laikaisi?“.
Internetiniame balsavime iki paskutinės akimirkos su „švaistuomenė“ varžėsi Rimvydo Valatkos išpopuliarintas „gandragalvis“ – partijos, kurios simbolis gandras, narys, perkeltine reikšme – „nevykęs valdininkas“. Trečiojoje vietoje liko socialinių tinklų jausmažodį įvardijantis „patiktukas“ (angl. „like“).
Antroji vieta internetiniuose Metų posakio rinkimuose atiteko Liudo Mažylio linkėjimui „Švęskime Lietuvą, švęskime džiugiai, švęskime ilgai“. Trečiojoje vietoje liko frazė „Baikit, nemanau“.
Nugalėtojus rinko ir komisija. Jos nariai daugiausia balsų atidavė už žodį „nuošliauža“ ir už posakį „Laikausi kaip … Gedimino kalnas“.
Žodį „nuošliauža“ rinkimų organizatoriams pasiūlė vilnietė Romualda Truncienė. Metų žodžio paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ ji atkreipė dėmesį į dažną 2017-ųjų žiniasklaidos temą – Gedimino kalno nuošliaužas. Įprastai nuošliauža vadinama žemių masė, atitrūkusi nuo šlaito ir nuslinkusi žemyn. Romualda Truncienė užsiminė apie galimą perkeltinę šio žodžio reikšmę – „šiek tiek kvaištelėjęs, trenktas žmogus“.
Komisijos nariai, balsavę už „nuošliaužą“, pabrėžė šio žodžio aktualumą ir gebėjimą įgauti naujų reikšmių. „nuošliaužai“ nedaug nusileido du žodžiai, surinkę po lygiai balsų, – ironiškas Juozo Erlicko naujadaras „vargospūdis“ – pajamų ir išlaidų santykis. o taip pat „primintukas“ – sutartinis ženklas, primenantis, ką reikia daryti. Nuo jų šiek tiek atsiliko „švaistuomenė“, „patiktukas“ ir „gandragalvis“.
Rinkdami Metų posakį, komisijos nariai daugiausia balsų skyrė posakiui „Laikausi kaip … Gedimino kalnas“. Už jį balsavusių narių nuomone, šiuo palyginimu gerai apibūdinamas atkaklumas, gebėjimas laikytis iš paskutinių jėgų.
Posakis „Laikausi kaip … Gedimino kalnas“ komisijos balsavime nurungė kitus du po lygiai balsų gavusius posakius: „Ieškoti verta, ieškoti įdomu“ (Liudas Mažylis) ir „Baikit, nemanau“ (Audronė Pitrėnienė). Į daugiausia komisijos balsų gavusių posakių penketuką taip pat pateko „Viskas aišku, jei moki skaityti“ (Algirdas Avižienis), „Nuolaidinė sąmonė“ (Ričardas Doveika), „Partija – ne troleibusas“ (Gintautas Paluckas).
„Metų žodžio“ ir „Metų posakio“ rinkimus surengė Lietuvių kalbos draugija ir UAB „Lietuvos žinios“, bendradarbiaudami su Lietuvių kalbos institutu. Rinkimų komisijoje dirbo Agnė Aleksaitė, Laimantas Jonušys, Virginijus Gasiliūnas, Bonifacas Stundžia, Ramūnas Terleckas, Rita Urnėžiūtė, Kazimieras Romualdas Župerka.
Rinkimai baigėsi – rinkimai prasideda. Organizatoriai jau laukia žodžių ir posakių, vertų dalyvauti 2018-ųjų „Metų žodžio“ ir „Metų posakio“ rinkimuose. Siūlymus galima siųsti el. paštu metuzodis@gmail.com arba skelbti Metų žodžio paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.