Mintis eiti šiuo keliu autoriui gimė prieš keletą metų, tačiau galutinė intencija – padėka Dievui už suteiktą malonę – kūrybos džiaugsmo atradimą, – išsigrynino tik vėliau.
„Jau kurį laiką domiuosi varpais. Kažkada įkvėptas seno, XIX a. išleisto, ir lietuviškai gotikiniu raštu spausdinto Šventojo rašto, sumaniau specialiai piligriminei kelionei į Santjago de Kompostelą sukuri varpą, kurį kartu su savimi nešiausi visą kelią nuo Porto miesto Portugalijoje iki Santjago de Kompostelos Ispanijoje.
Ši fotografijų paroda, tai įkvėpimo minutę kilusių minčių atspindys, tai lyg sumažinta nueito piligriminio kelio versija, kurios pagrindinis herojus varpas, tapęs tarytum simboliu, kviečiančiu kaip piligrimui aplankyti šv. Jokūbo kelią, ir domėtis piligrimyste apskritai“, - sako parodos autorius.
Bazilikos parodų salės dvasingumas padeda atskleisti fotografijose iliustruojamą piligriminę kelionę. Parodoje eksponuojamas ir autoriaus sukurtas varpas, keliavęs į piligriminę kelionę kartu su juo. Fotografijų įrėminimą autorius kūrė galvodamas apie piligrimo lazdą ir kuklų jo rūbą.
M.Mikulevičius – tautodailininkas, kuriantis žalvario miniatiūras sakralinėmis temomis. Šiuo metu yra sukūręs žalvarinių juvelyrikos dirbinių – lietuviškų tautinių saulučių kolekciją, kuri nuo vasario 9 d. eksponuojama Raudondvario pilyje, taip pat kuria varpus.
Dvejus metus iš eilės kovo 11-osios proga menininkas organizavo simbolinį Lietuvos vardo išrašymą Kauno gatvėse, kai navigacijos programos fiksuodavo žygeivių maršrutą ir taip telefonų ekranuose atsirasdavo Lietuvos vardas.