Dešimt garsenybių meilės laiškų, kurie įpūs į jūsų vidų romantiškumo

2018 m. vasario 14 d. 19:39
Lrytas.lt
Socialinių tinklų, elektroninio pašto ir bendravimo programų laikais žmonės, atrodo, jau pamiršo, kaip atrodo ranka rašyti laiškai. O juk jie, skirtingai nuo elektroninių, adresatui gali perduoti ne tik žodžius, bet ir artimo žmogaus kvapą bei braižą. Valentino dienos proga prisiminkime kelis jautriausius garsių žmonių laiškus.
Daugiau nuotraukų (11)
Ronaldo Reagano laiškas Nancy Reagan
JAV prezidentas Ronaldas Reaganas parašė ne vieną meilės laišką savo žmonai Nancy. Pirmoji ponia kai kuriuos jų sudėjo į knygą „Myliu tave, Ronnie“. Vieną jų 40-asis Baltųjų rūmų šeimininkas parašė 1977 metų Valentino dieną.
„Mielasis šventasis Valentine, rašau tau dėl vienos gražios jaunos moters... Noriu tavęs kai ko paprašyti, bet iš pradžių turi suprasti, apie ką šnekame.
Pirmiausia ji turi dvi širdis – savo ir mano. Aš dėl nieko nesigailiu – savanoriškai atidaviau jai savo širdį ir man patinka, kur ji yra... Jos vardas Nancy...
O dabar mano prašymas: ar negalėtum jai pašnibždėti į ausytę, kad kai kas ją labai myli – ir kasdien vis labiau. Pasakyk jai, kad tas kai kas negali be jos gyventi, todėl ji turi likti ten, kur yra. Taip pat pasakyk jai, kad jeigu ji nori sužinoti, kas tai, jei tereikia pasukti galvą į kairę. Aš būsiu kambario kampe ir lauksiu. Jeigu tu man tai padarysi, aš būsiu laimingas žinodamas, kad ji sužinojo, jog myliu ją iš visos širdies. Ačiū. Kai kas“
Winstono Churchillio laiškas Clementine Hozier
Didžiosios Britanijos premjeras Winstonas Churchillis ir Clementine kartu išgyveno 57 metus. Daugeliui jų pora – pavyzdinė. Winstonas dažnai prisipažindavo meilę žmonai laiškuose ir vieną romantiškiausių parašė 1909 m. rugsėjo 15-ąją.
„Mieloji katyte! Mintyse bučiuoju tave, kai tavo veidas iškyla man prieš akis. Tavo brangi širdis dažnai plaka kartu su manąja. Tesaugo tave Dievas, brangioji, kad būtum gyva ir sveika.“
Richardo Burtono laiškas Elizabeth Taylor
Aktorių Richardo Burtono ir Elizabeth Taylor romanas prasidėjo filmo „Kleopatra“ filmavimo aikštelėje 1962 metais. Įsimylėjėliai iškart tapo viena labiausiai aptarinėjamų Holivudo porų.
R.Burtonas ir E.Taylor dukart tuokėsi ir skyrėsi. Laiškas, kurį Richardas parašė Elizabeth pirmosios santuokos laikotarpiu 1964 m., iškalbingai byloja, kaip aistringai jis ją mylėjo.
„Mano akys anka, kai nematau tavęs. Tu, žinoma, nesuvoki, kokia fantastiškai graži visada buvai, koks pavojingas tavo grožis.“
Jerry Orbacho laiškas Elaine Orbach
Televizijos serialo „Įstatymas ir tvarka“ žvaigždė Jerry Orbachas savo žmonai Elaine kasdien palikdavo ant stalo šalia kavos puodelio lapelį su užrašytais meilės žodžiais.
Jų 25 metus trukusi santuoka aprašyta knygoje „Prisimink, kaip aš tave myliu: nepaprastos santuokos meilės laiškai“. Štai vienas iš daugelio Jerry laiškų žmonai.
„Lauke šalta ir drėgna... Tačiau aš galiu su džiaugsmu eiti į darbą per daug nesiraukydamas. Nes mano širdyje šilta dėl mano šviesos spindulėlio, mano gyvenimo! Norėčiau likti namie ir pabučiuoti tave!“
Charleso Darwino laiškas Emmai Wedgwood
Anglų gamtininkas ir keliautojas Charlesas Darwinas žengė apgalvotą žingsnį pasiūlydamas ranką ir širdį savo pusseserei Emmai Wedgwood (šį spendimą priėmė sudaręs santuokos pliusų ir minusų sąrašą). Pora laimingai gyveno, susilaukė dešimties vaikų. Šį laiškelį Charlesas parašė Emmai likus kelioms dienoms iki vestuvių 1839 metais.
„Labai tikiuosi, kas tu būsi laiminga, nes žinau, kad aš – būsiu. Mano brangioji Emma, nuoširdžiai meldžiu, kad tu niekada to nesigailėtum, o aš padarysiu viską dėl to. Mano brangioji būsimoji žmona, telaimina tave Dievas!“
Fridos Kahlo laiškas Diegui Riverai
Diegas Rivera buvo vyresnis už dailininkę Fridą Kahlo 20 metų. Amžiaus skirtumas netrikdė F.Kahlo, ji vadino mylimąjį savo „dideliu vaiku“. F.Kahlo mylėji D.Riverą, nors jis nebuvo jai ištikimas.
Kartą ji pasakė: „Mano gyvenime buvo dvi rimtos avarijos: viena, kai mane partrenkė tramvajus, kita – Diegas.“
Iš laiško, kurį F.Kahlo išsiuntė D.Riverai 1940 metais.
„Diegai, mano meile. Nepamiršk, kad kai tik baigsi freskas, mes visada būsime kartu – be argumentų ar dar ko nors, tik tam, kad mylėtume vienas kitą. Elkis taip ir daryk viską, ką tau sako Emmy Lou (Emmy Lou Packard – amerikiečių dailininkė, Fridos ir Diego draugė. – Red.). Dievinu tave labiau negu bet kada. Tavo mergaitė, Frida (parašyk man).“
Johnny Casho laiškas June Cash
Muzikanto Johnny Casho laišką žmonai June Carter-Cash laikraštis „The Independent“ pripažino geriausiu visų laikų meilės prisipažinimu. Štai ką jis rašė žmonai jos 65-mečio proga.
„Su gimimo diena, princese! Mes senstame ir priprantame vienas prie kito. Mes mąstome vienodai. Mes skaitome vienas kito mintis. Mes neklausdami žinome, ko nori kitas. Kartais mes truputį erziname vienas kitą ir galbūt žiūrime vienas į kitą kaip į duotybę.
Tačiau kartais, kaip šiandien, aš galvoju apie tai ir suprantu, kaip man pasisekė, kad gyvenu su nuostabiausia moterimi, kokią kada nors esu sutikęs. Tu vis dar žavi ir įkvepi mane. Tu mane keiti į gera. Tu – mano geidžiamoji, mano gyvenimo svarbiausia prasmė. Aš tave labai myliu.“
Ernesto Hemingway laiškas Marlene Dietrich
Rašytojas Ernestas Hemingway ir vokiečių aktorė Marlene Dietrich švelnius santykius palaikė per atstumą. Jie matėsi ne daugiau kaip dešimt kartų, o bendravo tik laiškais.
Viename jų 1951 metais Ernestas rašė: „Negaliu suprasti, kodėl kiekvieną kartą, kai tave apkabinu, jaučiuosi namuose. O ir apskritai mažai ką galiu pasakyti. Bet kartu mes visada linksminomės ir pokštavome.“
Juliette Drouet laiškas Victorui Hugo
Kai Victoras Hugo susipažino su Juliette Drouet, draugai ėmė atkalbinėti rašytoją nuo draugystės su aktore, vadino ją puolusia moterimi. J.Drouet įrodė, kad viskas atvirkščiai – metė teatrą dėl meilės.
Laiške Victorui ji rašė: „Aš myliu jus, nes myliu, nes neįmanoma jūsų nemylėti. Dievinu jus be žodžių, be išskaičiavimo, be preteksto, visa širdimi ir siela. Patikėkite, nes tai tiesa. Jeigu jūs negalite patikėti, padarysiu viską, kad priversčiau jus patikėti.“
Levo Tolstojaus laiškas Valerijai Arsenjevai
1856 metų gegužės 28-ąją rašytojas Levas Tolstojus išvyksta į Jasnają Polianą. Jis užsimojęs vesti. Į žmonas išsirenka gvardijos atsargos poručiko Vladimiro Arsenjevo dukterį Valeriją.
Štai ką jis jai rašė: „Aš jau myliu jūsų grožį, bet tik pradedu įsimylėti tai, kas yra amžina, – jūsų šilumą, jūsų sielą. Grožį galima pamatyti ir pamilti per valandą ir tučtuojau liautis jį mylėjus, tačiau sielą reikia mokytis pažinti. Patikėkite, nieko gyvenime negausi be pastangų, netgi meilės ir gražiausių, nuoširdžiausių jausmų.“
Nepaisant tokio jautraus laiško, vestuvės taip ir neįvyko. L.Tolstojus, būdamas 34 metų, vedė 18-metę Sofiją Bers.
Kultūralaiškaimeilės laiškai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.