Mažeikių muzikos mokylą, o vėliau Nacionalinę M.K.Čiurlionio menų mokyklą bei Lietuvos muzikos ir teatro akademiją baigęs Dž. Bidva išvyko tobulintis į Paryžiaus konservatoriją. Vėliau talentingas smuikininkas tapo pasaulinį pripažinimą pelniusio Baltijos šalių orkestro „Kremerata Baltica“ koncertmeistreriu ir pimuoju smuiku, o taip pat ir Lietuvos kamerinio orkestro koncertmeisteriu.
– Džeraldai, papasakokite, kaip tapote Mažeikių meno festivalio meno vadovu? Kodėl maestro S. Sondeckis pasirinko būtent Jus?
– Džeraldai, papasakokite, kaip tapote Mažeikių meno festivalio meno vadovu? Kodėl maestro S. Sondeckis pasirinko būtent Jus?
– Iš tiesų mane parekomendavo Mažeikių miesto choro „Draugystė“ vadovas ir dirigentas Ričardas Grušas. Tuomet prieš daugiau nei metus vykusį pokalbį, kuriame aptarinėjome jubiliejinio festivalio programą, maestro S. Sondeckis pasiūlė perimti jo pradėtą darbą Mažeikių mieste ir tęsti meno festivalio organizavimą, išlaikant kuo aukštesnį meninį lygį. Be to, maestro dėl silpnėjančios sveikatos nebegalėjo skirti tiek laiko, kiek anksčiau, o manyje įžvelgė potencialą tinkamai tęsti šią veiklą.
– Rugsėjo 20 dieną prasidės 11-asis Mažeikių meno festivalis. Pamenu, jau pats pirmasis šio festivalio koncertas 2006 metais buvo su tokiomis pasaulinio garso žvaigždėmis, kaip V. Spivakovas ir „Maskvos virtuozai“. Kaip pavyksta išlaikyti aukštą meninį lygį?
– Tai padaryti nėra paprasta. Nėra lengva atvežti ir pasaulines žvaigždes į Mažeikius. Tenka ilgai derinti sąlygas, datas, kelionės maršrutą. Bet visuomet buvo tokia siekiamybė – pakviesti į šį miestą tik pačius geriausius scenos profesionalus. Tokią viziją turėjo maestro S. Sondeckis, tokios laikausi ir aš.
– Pristatykite, kuo ypatingas, išskirtinis šis festivalis ir kodėl verta jame apsilankyti? Juk ne kiekvienas Lietuvos miestas turi tokį didelį tarptautinį meno renginį.
– Tai išskirtinis savo įvairove festivalis. Programoje numatyti koncertai, kuriuose pasirodys nuo mažų ansamblių iki didelių simfoninių orkestrų. Svečiuosis daug puikių solistų, bus rodomi ir Oskaro Koršunovo dramos spektakliai, taip pat ir šiuolaikinio šokio teatras bei dvi parodos. Vyks prasmingas koncertas visai šeimai su „Keistuolių teatro“ aktoriais. Uždarymo koncerte dalyvaus net 4 chorai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.
– Visi festivalio renginiai bus už simbolinę kainą arba nemokami. Tikitės klausytojų ir žiūrovų antplūdžio?
– Žinoma, kad tikimės didelio žiūrovų susidomėjimo, nes dėl jų labai stengiamės. Juk laukia ne tik koncertai, bet ir spektakliai, parodos. Manau, kad bus tokių festivalio gerbėjų, kurie eis į visus renginius, o jei kas negalės apsilankyti visur, tai tikrai turės iš ko rinktis.
– Kokia ankstesnių festivalių patirtis? Ar žmonės vis labiau pamilsta klasikinę muziką ir meną?
– Panašu, kad Mažeikių publika tampa vis labiau išsilavinusi, o tikrojo meno poreikis yra išaugęs. Pats labai nustebau, kai žmonės dalijosi įspūdžiais iš praėjusių metų festivalio ir kaip vieną įsimintiniausių koncertų įvardijo Viačeslavo Ganelino džiazo koncertą.
– Esate kilęs iš Mažeikių ir tikriausiai žinote, kad iki šio festivalio jokio panašaus dydžio renginio šiame mieste nebuvo.
– Apie festivalio svarbą Mažeikių miestui ir visam regionui galima būtų daug kalbėti. Nekyla jokių abejonių, kad miestui reikia tokio lygio kultūrinių renginių. Tad galima tik pasidžiaugti, kad tai yra įmanoma surengti.
XI tarptautinis meno festivalis „Mažeikiai 2017” vyks rugsėjo 20 – spalio 28 dienomis. Daugiau informacijos apie festivalio programą rasite svetainėje mkultura.lt