2017-uosius UNESCO paskelbė A.J.Greimo metais. Neatsitiktinai semiotikui skirtą jubiliejinę parodą sumanė Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.
Paroda pradėjo kelionę po pasaulį Paryžiaus aukštojoje socialinių mokslų mokykloje. Viename iš šios mokyklos padalinių A. J. Greimas 1965 metais vadovavo semiolingvistinių tyrimų seminarui, kurio
pagrindu susiformavo garsioji Paryžiaus semiotikos mokykla.
pagrindu susiformavo garsioji Paryžiaus semiotikos mokykla.
A.J.Greimas buvo linkęs suvokti savo buvimą pasaulyje kaip skirtingų vaidmenų atlikimą. Tad ir parodoje pristatomi paties A.J.Greimo vaidmenys, – tai lyg įžanga į šio spalvingo žmogaus biografiją, padedanti suvokti jo užmojų mastą.
Ekspozicija taip pat supažindina su A.J.Greimo semiotika – svarbiausiu jo gyvenimo projektu. Optinė instaliacija „Semiotizatorius“ pristato semiotinį žvilgsnį į pasaulį, kuris žmogui įgyja reikšmę tik per kalbą ir kitas semiotines sistemas.
Komiksuose kelios svarbios A.J.Greimo semiotikos sąvokos įgyja žaismingų pasakojimų pavidalą. „Semiotikos žemėlapyje“ fiksuojamos dvejopos A. J. Greimo semiotikos teritorijos, -- kas tyrinėjama ir kokiose šalyse tęsiami A.J.Greimo mokyklos darbai.
Į Kauną paroda atkeliavo Kauno technologijų universitete rengiamo Pasaulinio semiotikos kongreso metu. Žia ji bus eksponuojama iki liepos 14-osios, vėliau viešės Vilniuje, Nacionalinėje M.Mažvydo bibliotekoje, Sankt Peterburge, Valstybiniame Ermitažo muziejuje, Lježo universitete ir Karališkojoje mokslų akademijoje Briuselyje.