Kai kurie skeptikai dairėsi apsaugos darbuotojų, kad šie sudrausmintų triukšmaujančią kompaniją.
Kiti atpažino artistus ir keliavo kartu su jais.
Triukšmadariai dainuodami traukė prekybos ir pramogų centro koridoriais, žvalgėsi į vitrinas ir aptarinėjo kainas, trumpai užsukdavo į parduotuves, pašnekindavo pirkėjus ir pardavėjus.
Tai buvo Klaipėdos muzikinio teatro surengta akcija, o jos metu klaipėdiečiams parodytos ištraukos iš miuziklo „Smuikininkas ant stogo“.
Šis spektaklis, pirmą kartą teatro repertuare įrašytas prieš šešiolika metų, visada sutraukdavo daugybę žiūrovų.
O sausio 28-ąją dar vieno sugrįžimo į sceną proga „Smuikininkas ant stogo“ (muzika J.Bocko, libretas J.Steino, dainos – S.Harniko, siužetas žydų rašytojo Sholeimo Aleichemo kūrinio motyvais „Tevijas ir jo dukterys“), bus rodomas Palangos koncertų salėje.
Spektaklyje dalyvauja visas teatro kolektyvas – solistai, choras, baletas ir orkestras.
„Trisdešimtuosius veiklos metus šįmet minintis Klaipėdos muzkinis teatras jubiliejinę sukaktį įprasmina prisimindamas sėkmingiausius spektaklius, atsiverdamas miestui ir ieškodamas naujų kultūrinių jungčių“, – sakė teatro vadovas Jonas Sakalauskas.
Klaipėdos senamiestis ištuštėjęs, todėl pasirinkta savaitgaliais daugiausiai miestiečių sutraukianti vieta – „Akropolis“.
Erdvė šalia „Pegaso“ knygyno laikinai virto smukle – čia buvo parodyta ištrauka iš spektaklio.
Dar viena akcija surengta Klaipėdos senamiestyje – į spektaklį jau nusipirkusieji bilietus pakviesti į ekskursiją, susipažino su šitmtametės žydų istorijos ir kultūros paveldo objektais Klaipėdoje.
Ekskursiją vedė įdomų maršrutą senamiesčio gatvėmis parengusi Gidų gildijos narė, Klaipėdos valstybinės kolegijos Turizmo ir rekreacijos katedros lektorė Laurencija Budrytė-Ausiejienė, atvertusi ne vieną užmirštos žydų praeities puslapį.
Dalyvavusieji sužinojo, kiek ir kokių sinagogų, žydų mokyklų, ligoninių, pirčių su ritualinėmis maudyklų būta Mėmeliu vadintoje Klaipėdoje, kur jos stovėjo, kokiam klaipėdiečiui sionistui, Izraelis yra dėkingas už valstybinę vėliavą ir nacionalinę valiutą – šekelį.
Ne kam kitam, o žydų kilmės verslininkams pirmiausia šovė į galvą mintis pelnytis pramoniniu būdų kasant gintarą Juodkrantėje. Žydų kilmės gydytojas prisidėjo stabdydamas raupsų plitimą į Europą – Klaipėdoje pusšimtį metų veikė raupsuotųjų ligoninė.
Senosiose miesto kapinėse palaidotas turtingiausias ir garsiausias Mėmelio filantropas pirklys Liudvikas Vineris, po mirties visą savo turtą palikęs miesto magistratui ir varguoliams, irgi buvo žydas.
Prie Senosios perkėlos Danės krantinėje restauruotame pastate neseniai duris atvėrė prašmatnus viešbutis „Michaelson boutique hotel“. Ten ekskursijos dalyvių laukė dar viena staigmena – susitikimas su pagrindiniu miuziklo „Smuikininkas ant stogo“ herojumi pienininku Tevjė (solistas Šarūnas Juškevičius).
Raudonlyčiai sandėliai prie Danės anksčiau priklausė žydų pirklio Michaelsono šeimai. Tai prisiminę Š.Juškevičius žiūrovus mokė, kaip gyventi ir vargo nematyti – viešbučio vestibiulyje atliko populiariausią miuziklo ariją „Jei turtingas būčiau“.