Festivalis vyks Pekino TNT teatre, dar vadinamame Chaoyang kultūros centru. Programoje akivaizdžiai dominuos Lietuvos šokėjai – bus pristatyti net trys skirtingi spektakliai.
Rugpjūčio 24 d. bus parodytas Pauliaus Tamolės, Agnės Ramanauskaitės ir Manto Stabačinsko „Contemporary?“ (Menų spaustuvė), rugpjūčio 25 d. – Mariaus Pinigio ir Manto Stabačinsko „ID:D&G“, rugpjūčio 27 ir 28 d. – Birutės Banevičiūtės „Maži stebuklai“ (Dansema).
„Contemporary?“ – ypatingas, įvairias patirtis scenoje ir užkulisiuose sukaupęs spektaklis.
Tikriausiai pirmą kartą Lietuvos scenoje trys žinomi aktoriai ir šokėjai su ironija pažvelgė į šiuolaikinio šokio kūrimo temą. Iš ko susideda kontemporari spektaklis? Apie ką jame kalbama? Kokie daiktai yra reikalingi? Ar žiūrovai supranta kūrėjus? Ar jiems reikia aiškinti?...
Spektaklis tapo ne tik puikiu Lietuvos šiuolaikinio šokio veidrodžiu ir ambasadoriumi, labiausiai įvertintu šio laikmečio šokėjų pasirodymų, skinančiu apdovanojimus ir kritikų liaupses ne tik gimtinėje, bet ir toli už jos.
Apie ką šokis „ID:D&G“? Pamenate legendinę Dariaus ir Girėno istoriją? Po finansinės kampanijos ir kruopštaus techninio pasirengimo, 1933 metais du lietuvių lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas iš Niujorko pasiruošė skristi Atlantą. Nors neturėjo navigacijos įrangos ir skrido prastomis oro sąlygomis, jų skrydis buvo vienas iš tiksliausių tuo metu. Daugiau nei 25 000 žmonių jų laukė Aleksoto oro uoste Kaune, bet „Lituanica“ sudužo Soldino miške Vokietijoje (dabar tai Lenkijos teritorija). Šiandien abiejų herojų vardai vienas nuo kito neatskiriami. Kaip ir jų veidai ant 10 litų banknoto.
Atsispyrę nuo visiems žinomo pasakojimo, padariusio įtaką kelioms lietuvių kartoms, šokėjai ieško sąlyčio taškų tarp praeities herojų ir šiuolaikinio žmogaus. Kokiu būdu galima tapti ikona? Kaip herojus atrodytų šiandien? Kodėl istorijose apie didvyrius nėra moterų? Kas iš praeities atkeliavusiose legendose gali būti aktualu šiandien? Šokio scenoje svarbiausiu įrankiu tampa šiandien gyvenančio žmogaus kūnas, judėjimo impulsą jam suteikia vakar palikti ženklai.
„Maži stebuklai“ – tai pasakojimas kaip iš mažo kelių ląstelių gumulėlio – ikriuko, kiaušinio, kirmėlytės ar sėklos atsiranda kvapni gėlė, margaspalvis drugelis, žalia varlė, galingais sparnais plasnojantis erelis ar nerangus pingvinas, linksmas ir smalsus žmogus. Argi tai ne stebuklai?