Carnegie koncertų salėje muzika skamba jau 125 metus

2016 m. gegužės 6 d. 13:14

Jamesas Tayloras bando prisiminti prieš keturis dešimtmečius Carnegie

Daugiau nuotraukų (6)
„Mes šventėme, – sakė dainininkas ir dainų kūrėjas. – Štai kodėl taip gerai nepamenu.“ 
J.Tayloras ketvirtadienį vakare padėjo Carnegie koncertų salei paminėti 125 metų jubiliejų, kurio proga buvo surengtas iškilmingas koncertas.
Jame taip pat dalyvavo dainininkas ir pianistas Michaelas Feinsteinas, sopranas Renee Fleming, mecosopranas Isabel Leonard, pianistai Emanuelis Axas ir Lang Langas, taip pat smuikininkas Itzhakas Perlmanas ir violončelininkas Yo-Yo Ma. 
Dvi jau nebedainuojančios dainininkės – sopranas Martina Arroyo ir mecosopranas Marilyn Horne – pasakė sveikinimo kalbas, o pirmoji šalies ponia Michelle Obama atsiuntė įrašytą vaizdo žinutę.
M.Horne, kuriai – 82 metai, pajuokavo, jog jaučiasi taip, tarsi Carnegie salėje būtų buvusi visus 125 metus.
Koncerto vedėjas Richardas Gere'as pagerbė smuikininką Isaacą Sterną, kuris Carnegie koncertų salėje debiutavo 1943 metais, vadovavo kampanijai už salės apsaugojimą nuo nugriovimo, kai Niujorko filharmonija 1962 metais persikėlė į Lincolno centrą, ir buvo jos prezidentas iki mirties 2001 metais.
„Pone I.Sternai, dėkojame jums, sere“, – pasakė R.Gere'as ir šie jo žodžiai buvo palydėti plojimais.
Kai Carnegie koncertų salė 1991 metų gegužės 5 dieną šventė savo šimtmetį, buvo surengtas iškilmingas dviejų dalių koncertas – lygiai 100 metų po to, kai Piotras Čaikovskis per patį pirmąjį koncertą dirigavo jo Šventinį karūnavimo maršą atlikusiam Niujorko simfoniniam orkestrui.
Šimtmečio koncertas, kurio metu įvyko pasaulinė Joan Tower  “Trečiosios fanfaros nepaprastai moteriai“ premjera ir Niujorko filharmonijos orkestrui dirigavo Jamesas Levine'as  bei Zubinas Mehta, buvo išimtinai klasikinis, be muzikinės duoklės šioje salėje koncertavusiems džiazo grandams ar roko grupėms, tokioms kaip „The Beatles“ ir „The Rolling Stones“.
Šiemetinė programa, kuri truko kiek daugiau nei pusantros valandos, buvo įvairesnė: prasidėjo klasika ir tęsėsi su M.Feinsteinu bei J.Tayloru.
Šv.Luko orkestrui ir Niujorko oratorijų draugijai dirigavo Pablo Herasas-Casado, o R.Gere'as kalbėjo tarp pasirodymų ir išvardijo daugelį garsiausių Carnegie salėje koncertavusių žmonių, tokius kaip pianistas Vladimiras Horowitzas, smuikininkas Jascha Heifetzas. 
Visi atlikėjai užlipo į sceną biso – Rogerio Edenso dainos „The Joint is Really Jumpin' in Carnegie Hall“, kurią išgarsino Judy Garland.
KultūraMuzikaCarnegie Hall
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.