Jau šeštus metus rengiama apdovanojimų ceremonija šį kartą vyko Ukmergės kraštotyros muziejaus patalpose – naujai rekonstruotame buvusio Ukmergės kino teatro „Draugystė“ pastate.
Už dailės, muzikos, teatro, šokio, literatūros, kino ar kitose kūrybos srityse pasiektą išskirtinį rezultatą, sukurtą meno kūrinį 2015 metų sėkmingiausiu kūrybiniu projektu pripažintas Ukmergės kultūros centro ( KC ) teatro „Katinas Murklys“ projektas „Etnosocializacijos elementai spektaklio „Buvo buvo, kaip nebuvo...“ kontekstuose.
„Nuotaikos geros, statysime naujus spektaklius. Reikėjo nemažai padirbėti, kad gautume tokį įvertinimą“, – sakė šio teatro vadovė Natalija Kovarskienė.
56 metų N.Kovarskienė 2006 metais subūrė grupę teatro mylėtojų, kurie per teatrinius žaidimus, pasakas, folkloro elementus nutarė paskatinti vaikus domėtis etnine kultūra. Prieinamiausiai ir suprantamiausiai tai buvo galima padaryti statant lėlių spektaklius.
Pernai pastatytas spektaklis „Buvo buvo, kaip nebuvo...“ supažindina vaikus su lietuvių liaudies pasakomis, patarlėmis, priežodžiais. Pagrindinis uždavinys, kurį išsikėlė teatro kolektyvas, – per pasakas mokyti vaikus socialinių vertybių, sužadinti jų kūrybiškumą, lavinti socialinius gebėjimus.
4–12 metų vaikams skirtas spektaklis jau parodytas 25 kartus, jį pamatė daugiau nei 500 žiūrovų.
Už pasiekimus ir reikšmingus darbus kultūros srityje, kultūros vertybių ugdymą šauniausia bei geriausia praėjusių metų kultūros darbuotoja pripažinta Ukmergės KC Siesikų filialo vedėja Valentina Karaliūnienė.
50–metė V.Karaliūnienė Siesikų kultūros namuose dirba jau 30 metų, tai pirmoji ir vienintelė jos darbovietė, į kurią gavo paskyrimą baigusi mokslus.
„Nejaučiu kad dirbu, man darbas – tai tarsi kokios atostogos. Šalia manęs visada yra daug gerų, nuoširdžių žmonių, mylinčių sceną ir žiūrovus. Jie negaili savo laisvo laiko, ateina į kultūros namus ir smagiai dalyvauja saviveikloje, padeda man kasdieniniame darbe.
Už suteiktą nominaciją labiausiai ir noriu padėkoti savo kolektyvui – daugiau nei 60 saviveiklininkų. Kiekvienas jų į renginius atsiveda savo šeimos narius, draugus ar kaimynus ir susidaro išties didžiulis jų būrys. Kaimo žmonėms labai reikia įvairių kultūros renginių“, – sakė V.Karaliūnienė.
N.Kovarskienei ir V.Karaliūnienei tradiciškai įteikti ukmergietiški „Oskarai“ – skulptoriaus Henriko Orakausko sukurtos skulptūrėlės „Sveikinu“ ir Ukmergės rajono savivaldybės skirtos piniginės premijos – po 450 eurų.
Renginyje pagerbtas ir „2015 metų kultūros mecenatas“. Už materialią ir kitokių formų paramą bei pagalbą Ukmergės kultūros įstaigų renginiams ir kūrybiniams projektams įgyvendinti ši nominacija skirta bendrovei „Likmerė“.
Šios bendrovės direktoriui Mindaugui Kasmauskiui dovaną – savo sukurtą paveikslą – įteikė ukmergiškė žolynų grafikos meistrė Laima Dzigaitė.
Nuo 2008 metų Ukmergėje veikianti įmonė Latvijos koncerno „Latvijas Finieris“ dukterinė įmonė Ukmergės miestui padeda nuo pat savo veikos pradžios, kasmet skiria po 7–8 tūkstančius eurų.
„Lengva būti mecenatu, kai turi ką duoti. Daug sudėtingiau yra teisingai nuspręsti, kur paramai skirtus pinigus panaudoti“, – prisipažino 40–metis M.Kasmauskis.