„Penkias stichijas, kurios nuo Antikos buvo įvardijamos kaip regimojo pasaulio sudėtinės dalys, šio koncerto kontekste tikriausiai labiau tiktų vadinti penkiais žmogiškosios būties elementais“, – mano choro meno vadovas Gintautas Venislovas.
„Visi vaikštome žeme, kvėpuojame oru ir esame mus supančioje erdvėje. Be to, gyvenime pereiname per ugnį ir per vandenį – ir tiesiogine, ir perkeltine prasme. Tačiau per šiuos apčiuopiamus arba bent jau suvokiamus elementus mes prisiliečiame prie to, kas aukščiau už bet kurią stichijų. Šį kartą tai mėginsime padaryti per muziką“, – kalbėjo vadovas.
Koncerte skambės devyni kūriniai, kurių kiekvienas šiuolaikinės chorinės kūrybos kontekste pretenduoja jei ne į monumentalios panoramos, tai mažų mažiausiai į įspūdingo peizažo kategoriją. Visi šeši pristatomi kompozitoriai – pasaulyje puikiai žinomi vardai, dėl kurių rungiasi didžiausios įrašų ir natų leidyklos.
Jauniausias jų – tai 38 metų latvis Erikas Ešenvaldas. Choras atliks jo kompoziciją „Stars“, kuri po premjeros 2011 metais iš karto tapo tarptautiniu hitu. Vyriausias vakaro autorius – 72 metų amerikietis Mortenas Lauridsenas, kurį „Brevis“ pristatys dviem aistringais madrigalais pagal itališkus Renesanso laikų tekstus iš ciklo „Šešios ugnies dainos“.
Nepaprastai poetiškus vandens stichijos vaizdinius įkūnys amerikiečio Erico Whitacre'o „Cloudburst“ ir „Waternight“. Šie du ir keli kiti E.Whitacre'o opusai chorą „Brevis“ lydėjo pastaruosius 15 metų.
Programoje taip pat skambės anglo Jonathano Dove'o „Seek Him that Maketh the Seven Stars“ ir norvego Ola Gjeilo „Dark Night of the Soul“. Tai filosofinės kompozicijos, atliekamos su vargonais (gros Renata Marcinkutė Lesieur). Paslaptingą nuotaiką skleis kita O.Gjeilo kompozicija – jo „Saulėtekio mišių“ („The Spheres“ arba „Kyrie eleison“) pirmoji dalis.
Vis dėlto mistiškiausiu koncerto elementu laikytinas švedo Thomo Jennefelto „Aleidi floriasti“ – kompozicija, kurios tekstas parašytas neegzistuojančia kalba, kiek primenančia lotynų.
1990 metų rudenį įkurtas choras „Brevis“ – daugybės tarptautinių konkursų laureatas, 2003-aisiais pripažintas geriausiu Europos choru. Nors svarbiausia kolektyvo muzikinės veiklos sritis yra klasikinė ir šiuolaikinė chorinė muzika, Lietuvoje „Brevis“ buvo kviečiamas į kone visų įmanomų žanrų muzikinius projektus – nuo džiazo festivalių ir miuziklų iki baroko operų ir koncertų vaikams.
Choro „Brevis“ 25-mečio koncertas „Elementai“ Vilniaus Šv. Kazimiero bažnyčioje – gruodžio 20 d.18 val. Koncertas nemokamas.