Japonijos konsulas Lietuvoje 1940m. Č.Sugihara išgelbėjo daug gyvybių, išgelbėjo daug atskirų žmonių pasaulių. Mes dėkojame Tarptautinės komisijaos nacių ir sovietinių okupantų nusikaltimams tirti vadovus, pakvietusius dalyvauti respublikiniame projekte „Ką žinai apie Č.Sugiharą?“
Į projektą sostinės Užupio gimnazijos mokleiviai įsitraukė aktyviai. Jiems norėjosi prisiliesti prie išskirtinės asmenybės, kuri neliko abejinga pasirinkimo akimirką ir parodė žmoniškumo pamoką.
Projektas gimnazijoje vyko integruotai: istorikai per pamokas supažindino mokinius su č.Sugiharos asmenybe ir veikla, dailės pamokose 1-2 kl. mokiniai piešė „Gyvybės medžius“, o 3-4 kl. mokiniai atliko konceptualius darbus.
Kilo noras labiau susipažinti su Japonijos kultūra: choro mokytoja N.Žylienė išmokė giedoti Japonijos himną, o technologijų, odos darbų mokytojos mokė mokinius atlikti meninius darbus japoniška technika.
Didžiausias įsitraukimas į projektą – 6000 gervelių lankstymas. Visa bendruomenė dalyvavo japoniško svajonių išsipildymo simbolio gervelės, o holokausto laikotarpiu-svajonės gyventi, lankstyme.
Ketvirtadienį , 52 aktyviausiai dalyvavę projekte mokiniai, vyksta į Sugiharos namą muziejų Kaune.