Pasak koncerto dirigentės R.Gelgotienės, prancūzų kompozitorių muzika visuomet žavi spalvingumu ir domina klausytojus. „Nors šios Ch.Gounod mišios kelia nemažai iššūkių atlikėjams – reikia valdyti didelę dinaminę skalę nuo tyliausio pianissimo iki visiško fortissimo – rezultatas iš tiesu jaudinantis, nes kūrinys skamba didingai“, – pabrėžė chorvedė.
1855 m. parašytos mišios, be operų, yra vienas žinomiausių Ch.Gounod kūrinių. Iškilmingų mišių premjera įvyko tų pačių metų lapkričio 22-ąją – Šv.Cecilijos dieną – Paryžiaus šv.Eustachijaus bažnyčioje. Būtent šventoji Cecilija Europoje laikoma vargonininkų ir apskritai muzikantų globėja.
Choro „Pro musica“ ir tos pačios sudėties solistų atliekamos šios iškilmingos mišios rugsėjį jau skambėjo Liepojos XIV tarptautiniame vargonų muzikos festivalyje per kolektyvo gastroles Latvijoje. Tuomet vargonininkas V. Pinkevičius atlikėjams akompanavo didžiausiais pasaulyje laikomais mechaniniais vargonais. Juos Liepojos švč.Trejybės katedroje 1779 m. įrengė vienas geriausių to meto vargonų statytojų H.A.Konciusas.
Pedagogas, kompozitorius ir atlikėjas V. Pinkevičius muzikos mokėsi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijose – Mičigano ir Nebraskos-Linkolno universitetuose. Šiuo metu dirba Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje, yra aktyvus vargonų ir improvizacijos jais populiarintojas, Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas ir Vilniaus universiteto vargonininkas.
2004 m. susikūręs choras „Pro musica“ nuolat rengia naujas programas, gilinasi į įvairių stilių ir epochų muziką. Kolektyvo specializacija – didelės apimties chorinės klasikos šedevrai ir teminės programos. Choras taip pat savo repertuare daug dėmesio skiria retai mūsų šalyje skambantiems kūriniams. „Pro musica“ aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje. Kolektyvo gastrolių maršrutai nusidriekė per didžiąją dalį Europos valstybių, choras taip pat koncertavo JAV, Meksikos, Brazilijos, Kazachstano ir kitų šalių klausytojams.