Olandė kviečia pažinti pasakišką „Cosplay“ pasaulį

2015 m. rugsėjo 26 d. 12:57
lrytas.lt
Jei gatvėje pro jus praeitų Iloon slapyvardžiu pasivadinusi jauna mergina iš Olandijos, niekada nepagalvotumėte, kad ji – gausų gerbėjų būrį turinti „Cosplay“ žvaigždutė. „Cosplay“ (angl. ‘Costume play’) – tai Japonijoje gimusi tradicija persirengti savo pamėgtų „anime“, komiksų, filmų ar serialų, kompiuterinių žaidimų herojais.
Daugiau nuotraukų (4)
Toks originalus laisvalaikio praleidimo būdas įtraukia vis daugiau žmonių. Apie savo gyvenimą „Cosplay“ pasakoje kalbame su Ilona Arends.
„Cosplay“ atrado netikėtai
Iloon pirmą kartą susidomėjo kostiuminiu persirengimu, kai su draugais kvailiojo atkartodama pamėgtų „anime“ dainų stilistiką. Aktorinį meistriškumą tuo metu studijavusi mergina teigė nemokėjusi siūti ir tuo per daug nesidomėjo, tačiau vienas konkursas viską pakeitė.
2008-aisiais Iloon buvo apdovanota vieno renginio prizu už originaliausią pasirodymą – ten ji sutiko daug „Cosplay“ entuziastų, kurie kūrė nuostabius kostiumus. Mergina taip susižavėjo šia kūryba, kad ėmė siūdintis visus kostiumus pati. Domėjimasis audiniais, jų panaudojimu, siuvimo technologijomis ir aksesuarų gamyba tebėra vienas mėgstamiausių jos užsiėmimų.
Iloon tobulinasi įvairiose kūrybos dirbtuvėse, dalijasi patirtimi su „Cosplay“ bendraminčiais.
Padeda užsispyrimas
Pirmojo Iloon kostiumo gamyba truko net kelis mėnesius. „Kiek užtrukau vien įsiūdama užtrauktukus!“ – neslėpė mergina.
Tačiau aistra kurti visada nugali, nes mergina nepasiduoda. Savo modelius „Cosplay“ ji pasirenka arba pagal įspūdį padariusį kostiumą ir tuomet gilinasi į juo vilkėjusį personažą, arba įkūnija savo pamėgtą herojų.
Greičiausiai tik kostiumų siuvimo entuziastai supras, kiek darbo ir kantrybės valandų reikalauja ši veikla. Be to, ji gali gerokai paploninti piniginę. Pavyzdžiui, brangiausiai Iloon kainavęs Edwardo Elrico herojaus kostiumas buvo iš tikros odos ir vilnos. Mergina prisimena, kad su juo buvo sunku judėti, bet dar didesnį nerimą jai kėlė mintis, kad kūrinys scenoje nebūtų apgadintas.
„Visgi to neįvyko, nes kostiumą daug kartų išbandžiau“, – aiškino Iloon. Šiuo metu ji pluša prie savo naujojo projekto – Kirito iš „Sword Art Online 2. Excaliber arc“. Jai tai dar vienas iššūkis – vien odinio švarko pasiuvimas reikalauja didelio kruopštumo, o dar laukia kitų aprangos detalių gamyba.
„Cosplay“ turi taisykles
„Cosplay“ persirengimų meistrė kasmet aplanko 8-10 vietinių ir tarptautinių šiai veiklai skirtų renginių. Daug patirties turinti mergina juose ne tik varžosi su kitais, bet ir dažnai prižiūri, kad renginiai vyktų sklandžiai, padeda kitiems dalyviams laiku nusigrimuoti ir apsivilkti kostiumus.
Pasak Iloon, į mėgstamus personažus gali persikūnyti kiekvienas. Tačiau tam reikia įgyti daug žinių – kaip taikliai perteikti savo personažą, teisingai pasidaryti grimą, sukaupti sceninių įgūdžių. Be to, reikia mėgti kurti pasirinktą įvaizdį savo rankomis.
Savaime suprantama, kad konkursuose teisėjaujantys asmenys taip pat turi gerai išmanyti dizaino principus, spalvų bei medžiagų derinimo niuansus ir daug kitų dalykų.
Gimtadienį šventė scenoje
Iloon sukasi „Cosplay“ pasaulyje jau septintus metus. Ant scenos merginai teko netgi švęsti savo gimtadienį. 2013 metų „EuroCosplay“ organizatoriai specialiai nukėlė jos pasirodymą į pabaigą, kad salė Iloon garbei galėtų sudainuoti „Su Gimimo diena“. Beje, tą konkursą Iloon laimėjo.
Mergina turi bendraminčių ir gerbėjų visame pasaulyje – ne išimtis ir Japonija, kur šiemet ji viešėjo jau trečią kartą ir dalyvavo „Ensoku“ konkurse.
Iloon prisipažino, kad konkursuose ją labiausiai džuginai galimybė iš arti pamatyti tai, kas ją tpačią įkvepia: „Galiu pasižiūrėti net į vidinę kostiumo pusę – tai yra dalyvio privilegija!“, – atskleidė Mergina.
Pasak jos, „Cosplay“ judėjimas tiek gimtojoje Olandijoje, tiek visame pasaulyje plinta. Paprašyta išvardinti bent pora vietinių konkursų mergina iškart ėmė berti pavadinimus: „AnimeCon“, „AbunaiCon“, „Dutch Comic Con“, „Elf Fantasy Fair“ ir t.t.
Apie tai, ką reiškia gyventi „Cosplay“ pasaulyje, daugiau galite sužinoti jau šį savaitgalį, rugsėjo 26-27 dienomis, LITEXPO vykstančiame septintajame „nowJapan“ festivalyje, kuris kasmet daug dėmesio skiria ir „Cosplay“ kultūrai. Iloon čia skaitys teminę paskaitą ir atsakinės į auditorijos klausimus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.