Festivalio sumanytoja poetė Gabrielė Labanauskaitė, atlikėjas Žygimantas Kudirka ir vaizdo menininkas Francis Magnenot vienbalsiai teigė, kad poezija yra universali kalba, jungianti įvairias meno formas ir skirtingus atlikėjus.
Festivalio sumanytoja dramaturgė ir poetė Gabrielė Labanauskaitė teigė, kad dešimtąjį gimtadienį švenčiantis festivalis žiūrovams siūlo gausią užsienio atlikėjų programą: „Šiemet esame TARP kubu – tarptautinis, tarpdisciplininių tarpinių būsenų festivalis. Daugiausiai užsienio svečių, daugiausiai skirtingų medijų ir daugiausiai eksperimentinių potyrių. Suprantu, kad dabar visa tai skamba kaip kosmosas, bet poezija ir yra tas paslaptingas vanduo, į kurį norisi panirti intuityviai, be didelių galvojimų“.
Ji taip pat pasidžiaugė, kad per dešimt gyvavimo metų festivalis ne tik pristatė įdomiausius audiovizualinės poezijos atstovus iš užsienio, bet ir sumanė ne vieną naują poezijos ir tarpdisciplininių menų kūrėjų projektą Lietuvoje. „Šių metų pavyzdys yra audiozinas, kuriame pirmąsyk bus jungiama skirtingose aplinkose skaitoma poezija su garsiniais eksperimentais ir net audiokomiksais – pačių kūrėjų išgalvotu žanru“, – teigė G. Labanauskaitė, kuri priminė, kad šio audiovizualinės poezijos žanro naujoko premjera įvyks jau trečiadienį nuo 20 val. tamsioje kino teatro „Pasaka“ salėje. Renginio dalyvių lauks ir staigmena – „akla“ maisto degustacija, kuria rūpinasi azijietiškos virtuvės restoranas „KINZA“. Po renginio audiozinas taps pasiekiamas visiems internete – bus patalpintas festivalio tinklalapyje.
Pirmasis festivalio „TARP“ renginys įvyko pirmadienį. Jame vaizdo menininkų kolektyvas „Cinema Fragile“ (Katia Viscogliosi ir Francis Magnenot duetas) vedė video haiku dirbtuves, kurių metu dalyvių sukurtus vizualius eilėraščius bus galima pamatyti rugsėjo 16 d. 18.30 val. Prancūzų kultūros centre. Renginyje kolektyvas „Cinema Fragile“ pristatys ir savo darbus, kuriuos vadina poetiniais esė, kino eilėraščiais, eksperimentine beletristika ar potyrių dokumentacija. Šie literatūros ir kino susirašinėjimai audžiami iš atsitiktinių tekstų, kažkieno įamžintų vaizdų ar pačių kūrėjų nufilmuotos vaizdo medžiagos.
„Duetą pavadinome „Cinema fragile“. Išvertus tai reiškia „trapus kinas“. Nes kinas yra trapus ir artimas poezijai. Haiku, literatūros forma, kurią naudojame, yra labai trapi. Ji neateina staiga su trenksmu. Tai ne toks dalykas, kuris tau staiga išnyra prieš akis. Tai subtilu. Pagrindinė video haiku idėja – grįžti prie kino ištakų. Trys menki sakinukai – trys būsenos: stabili būsena, būsena, kai kažkas nutinka, ir vėl stabili būsena. Pastaroji gali kaip nors skirtis nuo pirmosios, bet ji vis tiek stabili. Tokie haiku yra tarsi gatvių fotografija. Išeini į gatvę ir joje paskęsti, stebi ją. Tam tau reikia „bėgiojančių“ akių – kad iš tikrųjų matytum, kas dedasi“, – teigė F.Magnenot.
Kitas festivalio renginys įvyks jau ketvirtadienį nuo 20 val. kultūros bare „Kablys“, kur vyks slemo vakaras su Lietuvos atlikėjais Žygimantu Kudirka (MC Mesijus), Dariumi Pocevičiumi, Dariumi Jurevičiumi ir Domu Raibiu. Kviestinis renginio svečias iš Čekijos – atlikėjas Ondrej Buddeus surengs performansą.
„Ilgą laiką rašymas buvo elito privilegija, nes dauguma žmonių nemokėjo rašyti ar skaityti. Dabar viskas yra kitaip. Slemas yra kažkas „tarp“. Tarp rašytojų ir žmonių, kurie turi pomėgį rašyti. Slemas yra platforma, kurioje galimos naujos prieigos prie poezijos. Slemas yra lyg slapta poezija, paslapčių poezija, nes žmonės, kurie nerašo profesionaliai, dažniausiai nėra linkę rodyti savo darbų“, – teigė alternatyvios muzikos kūrėjas Ž.Kudirka.
Jau penktadienį, rugsėjo 18 d., visų poezijos, muzikos ir tarpdisciplininių menų gerbėjų laukia didžiausias festivalio renginys – koncertas su Rosen (Didžioji Britanija), Gudrun Gut (Vokietija), Alessandro Bosetti (Italija) ir Vul Vulpes (Estija). Koncertas 19.00 val. vyks Lietuvos teatro, kino ir muzikos muziejus kiemelyje.
Paskutinioji festivalio diena, šeštadienis, bus skirtas diskusijai ir paskaitai „TARPdisciplininės poezijos būsenos“ su video poezijos festivalio „Liberated Words“ organizatorėmis Sarah Tremlett ir Lucy English iš Didžiosios Britanijos. Renginiai vyks Nacionalinė dailės galerijoje nuo 12 val. , o nuo 19.30 val. „Gėlių paviljone“ vyks festivalio uždarymas su „SHE’S A SHOW“ (Danija) pasirodymu, dviejų fotografijos ir poezijos parodų – „TARPinės būsenos“ ir „Astronominė Louis-Auguste Blanqui hipotezė“ – atidarymu bei atviro mikrofono vakaru, kurio metu visi norintys galės skaityti poeziją.