Septintąjį dešimtmetį Estijos menas ryžtingai pasuko nauja kryptimi ištrūkdamas iš socrealizmo kanono. Šių procesų kulminacija tapo popelemento įsiveržimas į Estijos meną, po kurio pasikeitė aukštosios ir žemosios kultūros, profesionalumo ir kūrybingumo, kopijavimo ir kičo suvokimas. Jaunų menininkų įdiegti nauji principai, iš pradžių gyvavę meninio gyvenimo paraštėse, ilgainiui ėmė skverbtis į vyresnių kolegų kūrybą, į taikomąjį meną, madą, interjero dizainą ir kiną. Modernizmo estetiką ir ideologiją išstūmė popkultūra.
Naujieji kūriniai nevisiškai atitiko profesionalumo sampratą, tačiau įžūliai demonstravo pasitikėjimą ir aprėpė viską: nerangumą, eksperimentus, žaidimą ir ribų plėtimą, o svarbiausia – naują epochos, realybės ir meno santykio interpretaciją. Vakarietiškų meninių procesų inspiruotas estų popmenas nebuvo akla pastarųjų kopija. Perpratę ir savaip pritaikę vakarietiškojo popmeno metodus, menininkai savo kūriniuose apmąstė vietos kontekstą, vietos simbolius ir sovietinę masinę kultūrą. Taip susidūrus kelioms kultūroms susiformavo vadinamasis „sąjunginis popmenas“.
Svetingo savaitgalio programa
Rugsėjo 4 d., penktadienis
17 val. Ekskursija po parodą su menotyrininku dr. Viktoru Liutkumi.
Rugsėjo 5, 6., šeštadienis ir sekmadienis
12 val. ekskursijos po parodą su NDG gidais. Po ekskursijų lankytojai kviečiami į kūrybines dirbtuves, kuriose dalyviai kritiškai įvertins šiandieninę populiariąją kultūrą, spaudos leidinius ir juos perkurs.
Renginiai nemokami, tačiau dalyvių skaičius ribotas, tad reikalinga registracija su patvirtinimu tel.: 8 5 219 5961 arba el.p.: edukacija@ndg.lt