Birželio 20-ąją festivalį pradėjo M. K. Čiurlionio vargonininkų konkurso II premijos (2011 m.) ir specialaus prizo (2011 m.) laimėtojas Łukaszas Mosuras, šiuo metu studijuojantis Hamburgo aukštosios muzikos mokyklos vargonų aspirantūroje.
Pirmadienį Nidos vargonais džiazuos lietuvių vargonininkių duetas – Jurgita Kazakevičiūtė ir Dovilė Savickaitė. Duetinio muzikavimo forma žavi tuo, kad už vargonų pulto susėdus dviem virtuoziškoms atlikėjoms, akivaizdžiai prasiplečia net ir nedidelio instrumento galimybės: vargonais tuomet galima išgauti daugybę savarankiškų linijų, kuo lanksčiausiai pinti įvairiausias melodijas.
Belgų vargonininkė Els Biesemans solinį koncertą Nidoje surengs birželio 24 d. Ši charizmatiška atlikėja per pastaruosius dešimt metų susišlavė bemaž visų prestižinių tarptautinių konkursų Kanadoje, JAV, Prancūzijoje, Olandijoje, Japonijoje apdovanojimus. Tarp E. Biesemans laimėjimų – ir pirmoji premija 2003 m. M. K. Čiurlionio konkurse Vilniuje.
Vargonų ir saksofono duetas iš Rygos Larisa Carjkova ir Arvydas Kazlauskas – dažni svečiai Latvijos muzikos festivaliuose. Birželio 26 d. jie pirmąkart pakvies Lietuvos pajūrio klausytojus pasiklausyti autorinės programos „Bachas ir Baltija“.
Birželio 28 d. – dar vienas festivalio rečitalis: J. S. Bacho kūrinius atliks vargonininkė Ines Maidre – Bergeno E.Grygo muzikos akademijos profesorė, solo ir su pasaulinio garso orkestrais grojanti Europos, JAV ir Pietų Amerikos salėse, katedrose, bažnyčiose.
Senosios muzikos duetas Julia Gillich-Naroschnaja ir Vilma Pigagaitė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos absolventės, beveik prieš 20 metų įsikūrusios Vokietijoje. Jų studijos Štutgarto, Trosingeno ir Frankfurto prie Maino aukštosiose muzikos mokyklose davė puikių vaisių: šiandien sopranas V. Pigagaitė ir vargonininkė J. Gillich-Naroschnaja – tikros senosios muzikos žinovės, nuodugniai išstudijavusios Renesanso ir Baroko muzikos atlikimo praktikas. Šio dueto koncertas – birželio 30 d.
„Vargonų vasara 2015“ baigsis rusų vargonininko, Maskvos P. Čaikovskio konservatorijos ir Gnesinų muzikos akademijos profesoriaus Aleksejaus Šmitovo rečitaliu liepos 2 d. Vargonininkas išskirtinis ne tik tuo, kad 2000 m. įkūrė pirmąją arabų šalyse vargonų klasę Damasko (Sirija) aukštojoje muzikos mokykloje, koncertuoja ten, kur vargonai net ir šiandien tebėra egzotika – Jeruzalėje, Beirute, Dubajuje ir kt.
Esama ir mielų sąsajų su Lietuva: A. Šmitovas kartu legendine pianiste Tatjana Nikolajeva (I-ojo Tarptautinio J. S. Bacho pianistų konkurso Leipcige (1950) nugalėtoja) ir Lietuvos kameriniu orkestru, vadovaujamu Sauliaus Sondeckio, yra ne kartą atlikęs visus J. S. Bacho klavyrinius koncertus.
Festivalio „Vargonų vasara 2015“ koncertai vyks Nidos evangelikų liuteronų bažnyčioje. Koncertų pradžia – 21 val.
PROGRAMA
Birželio 22 d., pirmadienį, 21.00 val.
Vargonininkių dueto koncertas
JURGITA KAZAKEVIČIŪTĖ,
DOVILĖ SAVICKAITĖ
Programoje – J. S. Bacho kūriniai ir XX a. džiazinės kompozicijos.
Birželio 24 d., trečiadienį, 21.00 val.
Vargonų muzikos koncertas
ELS BIESEMANS (Šveicarija/Belgija)
Programoje – J. S. Bacho, G. Gherardeschi, L. van Beethoveno kūriniai.
Birželio 26 d., penktadienį, 21.00 val.
Saksofono ir vargonų muzikos koncertas
ARVYDAS KAZLAUSKAS (Latvija/Lietuva),
LARISA CARJKOVA (Latvija)
Programoje – J. S. Bacho ir XX a. Lietuvos, Latvijos ir Estijos kompozitorių kūriniai.
Birželio 28 d., sekmadienį, 21.00 val.
Vargonų muzikos koncertas
INES MAIDRE (Norvegija/Estija)
Programoje – J. S. Bacho kūriniai.
Birželio 30 d., antradienį, 21.00 val.
Vargonų ir vokalinės muzikos koncertas
JULIA GILLICH-NAROSCHNAJA (Vokietija/Ukraina),
VILMA PIGAGAITĖ (Vokietija/Lietuva)
Programoje – J. S. Bacho, H. Scheidemanno, G. F. Händelio, G. Carissimi, A. Gabrieli, N. Bruhnso kūriniai.
Liepos 2 d., ketvirtadienį, 21.00 val.
Vargonų muzikos koncertas
ALEXEY SCHMITOV (Rusija)
Programoje – J. S. Bacho ir XX a. rusų kompozitorių kūriniai.