Buvęs socialinių reikalų ir darbo ministras D.Jankauskas prisipažįsta, kad aistra tautiniam šokiui neblėsta nuo vaikystės. Dar mokyklos laikais energija ir aktyvumu pasižymėjęs vaikinas save atrado Plungės liaudiško šokio kolektyve.
„Aštuntoje klasėje nelabai daug svarsčiau – tiesiog emocijos nunešė tautinių šokių link. Atrodė, kad taip smagiau bendrauti. Berniukai, mergaitės – visi kartu sukamės šokio rate“, – prisiminimais dalijosi Seimo narys.
Šokiai nulėmė studijų pasirinkimą
Aukso medaliu mokyklą baigusio D.Jankausko pasirinkimą, kur stoti studijuoti, taip pat lėmė šokiai.
„Gal nebus per stipru pasakyti, bet tai tikrai nuoširdu, kad didele dalimi Kauno politechnikos instituto (dabar – KTU) pasirinkimą lėmė jame veikęs ansamblis „Nemunas“. Vos įstojęs į universitetą jau žinojau, kad iš karto ieškosiu informacijos, kada priimami nauji nariai“, – atviravo politikas.
D.Jankauskas buvo aktyvus studentas, niekada nebijodavo pareikšti savo nuomonę, todėl drąsiai priėmė iššūkį tapti „Nemuno“ ansamblio pirmininku.
„Ir repeticijos, ir laisvalaikis, kaip juokaujame, yra dar vienas universitetas, kuris, ko gero, duoda daugiau nei visi mokslai kartu sudėjus, lygiagrečiai, žinoma, dar ir dirbant. Sakau dirbant, nes tai ansamblio pirmininko darbas: rengiant kelionę, koncertą, repeticijas tenka įgyti įvairių patirčių“, – prisimena politikas.
„Nemuniečio“ vardas – kokybės ženklas
Ryškiausias buvusio „Nemuno“ pirmininko atsiminimas – pasiruošimas vienam „Nemuno“ jubiliejinių koncertų. Visą naktį kartu su savanorių grupe jis praleido darydamas dekoracijas. Į koncertą nė sekundės nemiegoję jauni ir ištvermingi šokėjai atvyko tiesiai iš KTU III rūmų, kuriuose dabar įsikūręs universiteto Kultūros centras.
Dėl meilės šokiui ir ansambliui neretai tekdavo ir repeticijose dalyvauti iki išnaktų, kai nebevažiuodavo joks viešasis transportas.
Su ansamblio veteranais Seimo narys artimus ryšius palaiko iki šiol. Pasak jo, „nemunietis“ reiškia daugiau nei giminystės ryšį, o ir pats ansamblis iš kitų kolektyvų išsiskiria savo dvasia. „Nemuniečio“ vardas yra kokybės ženklas savaime. Savo atmintyje kiekvienas buvęs ir esamas narys turi daugybę tautiškų dainų, melodijų, kurias visada išdrįs padainuoti.
„Būti tokiame kolektyve – gyvenimo druska. Nepabėgęs po pirmųjų savaičių ar mėnesių repeticijų ir koncertų, jau esi tas žmogus, kuris gali būti pavyzdžiu kitiems“, – su užsidegimu kalba politikas.
Prisimins senas dienas
Nors šiuo metu Seimo narys turi pakankamai daug veiklos, jis mielai sutiko pasidalyti patirtimi rengdamas šiais metais vyksiantį ansamblio „Nemunas“ 65-ajį jubiliejų. Gimtadienio šventės išskirtinumas – keturi įdomūs ir intriguojantys skirtingo formato koncertai.
Ansamblio veteranas prognozuoja, kad bus labai daug žiūrovų, kurie siejami su „Nemunu“. „Kita vertus, garsas apie „Nemuną“, kaip aukšto lygio ansamblį ir tikrai vertą pamatyti kolektyvą, irgi eis. Juo labiau kad jubiliejaus formatas – keturi koncertiniai renginiai pakankamai skirtingi“, – sako Seimo narys D.Jankauskas.
„Manau, kad į šiuos koncertus ateis daug žiūrovų, vienaip ar kitaip susijusių su KTU tautinio meno ansambliu „Nemunas“. Tai tikrai aukšto lygio kolektyvas, garsas apie jį sklinda ir sklis ateityje“, – neabejoja buvęs ansamblio pirmininkas.
Jubiliejiniai KTU ansamblio „Nemunas“ koncertai:
Lapkričio 15 d. 18 val. – koncertas „Gintaro krantai“ su draugais „Vektors“ (Latvija) ir „Kuljus“ (Estija) VDU didžiojoje salėje (S. Daukanto g. 28);
Lapkričio 22 d. 14 val. – mirusiųjų pagerbimas ir koncertas „Ašarom sidabro“ Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje (Nepriklausomybės a. 14A);
Lapkričio 30 d. 18 val. – koncertas miesto bendruomenei „Skambiai siaudžia verpstės“ Kauno valstybinėje filharmonijoje (L. Sapiegos gatvė 5);
Gruodžio 13 d. 18 val. – finalinis koncertas „Širdį čia sudėjau...“ Kauno sporto halėje. (Perkūno al. 5).