„Per spektaklio „Barbora“ repeticijas stebėjome su klastinga liga kovojančią spektaklio heroję ir panorome prisidėti prie šios ligos įveikimo. Nenorime žaisti menu vardan meno, norime paskatinti mūsų moteris saugoti savo sveikatą ir rūpintis savimi, nepamiršti profilaktinių tikrinimųsi ir suskubti laiku pas gydytoją, jei nutiko bėda“, – sako Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas.
Onkologinės ligos motyvą spektakliui parinkusi dramaturgė Aušra Marija Sluckaitė tikina, kad būtina ne tik kalbėti apie šią ligą, bet ir laužyti užgniaužtos baimės, nutylėjimo, gėdijimosi tabu.
„Artimai bendraudama su šia liga sergančiomis moterimis, supratau kaip svarbu jas palaikyti ir skatinti nepasiduoti nevilčiai, priešintis likimo mestam iššūkiui ir rasti savo sunkaus buvimo prasmę. Labai pritariu teatro paramos akcijai. Vertinu tai kaip gražų humanišką veiksmą“, – kalba dramaturgė A.M.Sluckaitė.
„Šiandien žmogus net eidamas į teatrą gali padaryti gerą darbą. Ši mintis mus žavi ir įkvepia, todėl vos sužinoję apie šią gražią iniciatyvą, iškart panorome prie jos prisidėti ir kviesti žmones nebūti abejingais“, – sako „Tiketa“ generalinis direktorius Andrius Žiauberis.
„Krūties vėžys – dažniausia onkologinė Lietuvos moterų liga. Įsigiję vakuuminę krūties biopsijų sistemą galėsime anksti nustatyti mažiausius pakitimus krūtyse, tiksliai diagnozuoti ligą ir efektyviai taikyti gydymą“, – aiškina Nacionalinio vėžio instituto Krūties ligų chirurgijos ir onkologijos skyriaus vedėjas prof. Valerijus Ostapenko.
Nuo kiekvieno parduoto bilieto į Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklį „Barbora“, Nacionaliniam vėžio institutui bus skiriama po vieną litą vakuuminei krūties biopsijų įrangai įsigyti.
Jono Jurašo režisuotame spektaklyje „Barbora“ nesiekiama atkurti romantiškos Barboros Radvilaitės legendos. Šis spektaklis apie aktorę, kuri, nepaisydama neįveikiamų kliūčių, dega noru suvaidinti Barborą, suprasti ją kaip moterį, patekusią į meilės, ligos ir politikos žaidimų spąstus. Aktorė – pati serganti kaip Barbora, agonijos kamuojama – įveikia savo negalią ir čia pat scenoje kuria Barboros Radvilaitės vaidmenį – savo viziją.
Spektaklio „Barbora“ ištrauka
Spektaklio „Barbora“ ištrauka