Tačiau tiek Kultūros ministerijos, tiek Rusų dramos teatro atstovai sakė nieko nežiną apie tokį nurodymą. „Prie teatro kabo dvi afišos“, – patikino Rusų dramos teatro atstovė ryšiams su žiniasklaida Eglė Ivanauskaitė.
Savo ruožtu teatro „Na Basmanoj“ atstovė spaudai Natalja Savatejeva stebėjosi: „Vėliava ir herbas – juk tai to meto, apie kurį rašoma Nikolajaus Leskovo apysakoje „Kairiarankis“, atributai. Kokia klasta ar imperinės užmačios gali būti kūrinyje, kuriame pasakojama, kaip kvailas caras ir jo valdininkėliai nusiunčia genialų rusų meistrą, pakausčiusį anglišką geležinę blakę, į Londoną, pažada jį apdovanoti, o po to pamiršta jo nuopelnus ir meistras miršta ligoninėje Peterburge? Tiesa, spektaklyje jis išskrenda anglišku lėktuvu kuo toliau nuo tokio caro ir tokio gyvenamojo laiko.“.
Teatras „Na Basmanoj“ rusų literatūros klasiko N.Leskovo apysakai „Kairiarankis“ suteikė satyros, groteskinės alegorijos bruožų. Į teatro sceną istoriją perkėlė žinomi dramaturgai Vladimiras Konstantinovas ir Borisas Raceras, muziką parašė kompozitorius Vladimiras Dmitrijevas. Lyriškos spektaklio melodijos netruko išpopuliarėti, padėjo atgimti rusų liaudiškų vaidinimų žanrui, linksmam, ironiškam ir visuomet šiek tiek liūdnokam.
„Stengėmės atskleisti talentingo žmogaus ir visos tautos tragizmą istorijos vingiuose. Rusų tauta perėjo sudėtingus išbandymus nuo revoliucijos iki to, kas dedasi dabar. Dabar yra labai negeri laikai, jie susisieja su tuo, kas dėjosi ir 1917-aisiais“, – kalbėjo režisierė Žana Terterjan.
Pasak Ž.Terterjan, jų teatras nori pakelti klasikinės rusų literatūros klodus, o konkrečiai „Kairiarankiu“ atskleisti, kas jaudino N.leskovą, parodyti talentingo žmogaus tragediją. „Man labai brangu, kad sugebėjome atkapstyti deimančiukų“, - džiaugėsi režisierė, ketinanti ir toliau inscenizuoti rusų klasiką. Kitų metų teatro planuose - Aleksandro Puškino "Dubrovskis".
Šįkart trupė atveža ir muzikinį spektaklį vaikams bei suaugusiems „Stebuklinga Aladino lempa“. Pusantros valandos trukmės vaidinimo pagrindas – visiems žinoma istorija apie puodžių Aladiną, kuris mylėjo gražiąją karalaitę Budur ir su stebuklinga lempa nugalėjo piktąjį burtininką Džafarą bei tapo Budur vyru ir šalies valdovu. Aiškus ir lakoniškas pastatymas kupinas spalvingos Rytų atmosferos.
„Aš pati Rytų žmogus ir ši kultūra mane visada žavėjo. Pjesė parašyta labai šiuolaikiškai, aktoriai medžiagą pamėgo iškart. Kiekvieną spektaklį vaidina lyg jis būtų paskutinis“, - tikino Ž.Terterjan.
14-ojo sezono gastroles teatro „Na Basmanoj“ trupė pradėjo Kipre. Iš Vilniaus teatras gastroliuoti toliau vyks į Vladimiro miestą. Ši trupė Rusijos sostinės Basmanajos gatvėje turi tik repeticijų patalpas, o spektaklius rodo įvairiose salėse. Į Lietuvą jie jau atvyksta ne pirmą kartą – buvo čia atvežę operetę „Monmartro žibuoklė“, prieš metus – miuziklą „Kapitono duktė“ pagal A.Puškino apysaką.
„Mūsų teatrą pastato statyba tris kartus buvo sustabdyta, bet mes ir toliau gyvuojame, kuriame“, – sakė teatro vadovas Jurijus Archipovas. Anot jo, jokio pelno per gastroles nesitikima. „Svarbiausia, kad kuo daugiau žmonių matytų mūsų spektaklius“, – pridūrė teatro vadovas.