Tai ne pirmas kartas, kai jaunieji Lietuvos teatro revoliucionieriai savo spektaklį kuria panašaus pobūžio stovykloje. Prieš porą metų Druskininkuose sukurtas spektaklis „Mr. Fluxus“ pagal „fluxus“ įkūrėjo Jurgio Mačiūno biografiją. Praėjusią vasarą teatro festivalyje „Transeuropa“ Vokietijoje dienos šviesą išvydo Valstybiniame jaunimo teatre sėkmingai užbaigtas spektaklis „Kovos klubas“.
Šį kartą režisierius Vidas Bareikis pasirinko uostamiestį, kur bendradarbiaudama su Klaipėdos miesto savivaldybe gausi „No theatre“ komanda gilinasi į vienos skandalingiausių pasaulio asmenybių – Romos imperatoriaus Kaligulos – gyvenimą.
„Labai džiaugiuosi, kad aplinkybės vis dar leidžia patirti besąlygišką kūrybos malonumą. Dirbti su žmonėmis, kuriems tai svarbu, yra neįkainojama dovana. Pradedame jau antrą repeticijų savaitę ir įsitikinu, kokie tikslūs yra A.Camus žodžiai apie meną ir jo vaidmenį žmogaus gyvenime: tai yra vienintelė erdvė, į kurią gali pasinerti norėdamas pabėgti nuo kartais taip varginančios kasdienybės. Ar tai būtų spektaklis, daina, piešinys, ar trumputis eilėraštis, jie visada padeda persikelti į kitą pasaulį. Šiuo metu nardome po klampų A.Camus ir Kaligulos vidinį pasaulį. Jau netrukus į šią kelionę pakviesime ir žiūrovus“, – sako režisierius V.Bareikis.
Pagrindinį Romos imperatoriaus Kaligulos vaidmenį spektaklyje kuria aktorius Ainis Storpirštis. Be jo, vaidins iš ryškiausių jaunųjų aktorių suburta komanda: Vilma Raubaitė („cezario grupė“), Valentinas Novopolskis (Lietuvos rusų dramos teatras), Rokas Petrauskas (aktorių ansamblis „Degam“), Petras Kuneika, Kęstutis Cicėnas, Vainius Sodeika, Dovydas Stončius.
Spektaklio „Kaligula“ stovykla neapsiriboja tik repeticijomis. Šią savaitę „No theatre“ susitinka su Klaipėdoje gyvenančiu ir kuriančiu aktoriumi Valentinu Masalskiu. 1983 m. Kauno dramos teatre jo sukurtas Kaligulos personažas yra vadinamas vienu įsimintiniausių vaidmenų visoje Lietuvos teatro istorijoje.
Trijų savaičių „No theatre“ kūrybinę stovyklą rugpjūčio 1 dieną vainikuos pirmasis viešas spektaklio eskizo parodymas – dovana gimtadienį švenčiančiam Klaipėdos miestui ir teatro gerbėjams. Vėliau kūrybinė komanda persikels į Vilnių, kur toliau rengsis spektaklio premjerai rudenį.