Pasaulinės šokio mugės veidu tapo lietuvių šokėja

2014 m. liepos 9 d. 11:55
lrytas.lt
Rugpjūčio 27–30 d. Diuseldorfe, Vokietijoje, vyksiančiame viename didžiausių pasaulyje šokio renginių – tarptautinėje šokio mugėje „Internationale Tanzmesse NRW“– šiemet kaip niekad daug lietuviškų akcentų. Renginį pristatančiuose plakatuose – lietuvės choreografės ir šokėjos Ugnės Dievaitytės atvaizdas, mugėje – Lietuvos šokio informacijos centro (LŠIC) stendas, o meninėje mugės programoje – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro projekto „Kūrybinis impulsas“ ir choreografo Martyno Rimeikio miniatiūra „Belaukiant Godo“.
Daugiau nuotraukų (1)
Pasirinko U.Dievaitytę
Tradiciškai nuo 1994-ųjų kas antrus metus paskutinę rugpjūčio savaitę prasidedanti tarptautinė mugė Diuseldorfe šiemet duris atvers rugpjūčio 27-ąją. Didžiausios ir lankomiausios pasaulyje šokio mugės rengėjai ją pristatančiuose plakatuose šiemet pasirinko naudoti lietuvės choreografės ir šokėjos U.Dievaitytės atvaizdą.
Nuotrauka yra iš ispanų trupės „Babirusa Danza“ projekto „¿M.R.U.M.? Can You Give Me a Movement/Gift?“, kuriame šoka Ugnė. Kaip sako patys projekto autoriai, tai yra prieš keletą metų sumanyta idėja apie tai, kas nutiktų, jei choreografijos judesius diktuotų ne choreografas ar šokėjas, o miesto gyventojai. Šiuo pagrindu plėtojamas kūrybinis procesas tapo spektaklio kūrimo varomąja jėga.
Meninėje programoje – M.Rimeikio darbas
Kitas lietuvių šiuolaikinio šokio pasaulio atstovus džiuginantis faktas – į meninę mugės programą patekęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro projektui „Kūrybinis impulsas“ sukurtas choreografo M. Rimeikio darbas „Belaukiant Godo“. Jis mugės meninėje programoje bus parodytas rugpjūčio 29-ąją.
2012 m. sukurtoje melancholiškoje miniatūroje figūruoja du liūdni, švelnūs, grakštūs klounai Vladimiras ir Estragonas (Samuelio Becketto pjesės veikėjai). Jie klajoja pasiklydę prožektorių šviesoje ir susitinka tik tam, kad dar kartą vienas į kitą pasinertų, vienas kitame paskęstų. Juodu nežino, ko laukia ir ar tas laukimas ko nors vertas.
U.Dievaitytė ir M.Rimeikis puikiai pažįstami šiuolaikinio šokio aistruoliams, jų darbai buvo pristatyti ir šių bei praėjusių metų „Naujojo Baltijos šokio“ festivalyje.
Lietuviams jau devintas kartas
Šiųmetėje keturias dienas truksiančioje tarptautinėje šokio mugėje „Internationale Tanzmesse NRW“ bus įrengti 165 stendai, kuriuose bus pristatyta daugiau kaip 400 įvairią veiklą plėtojančių organizacijų. Vienuolikoje skirtingų scenų pasirodys daugiau kaip 60 trupių, bus pristatyti daugiau kaip 35 spektakliai, trys pasaulinės ir 15 Vokietijos premjerų.
„Tai nepaprasta galimybė šokio entuziastams keistis idėjomis ir nuomonėmis, susitikti su kūrėjais, prodiuseriais, vadybininkais ir kitais asmenimis, pamatyti naujausius šiuolaikinio šokio atradimus visiems kartu“, – apie renginį sakė pasaulinės šokio mugės vadovas Felixas Wittekas.
Lietuvos šokio informacijos centras šiemet jau devintą kartą pristatys Lietuvos šokį Diuseldorfe. Numatyta, kad Lietuvos delegaciją sudarys šešiolikos trupių ir organizacijų iš Lietuvos atstovai. Pasak LŠIC vadovo Audronio Imbraso, ilgametis dalyvavimas šioje mugėje itin daug prisidėjo prie Lietuvos šokio tarptautinės plėtros.
Anksčiau pristatyti savo darbus mugės meninėje programoje teko choreografams ir šokėjams Vyčiui Jankauskui (2002 m., Vyčio Jankausko šokio teatro spektaklis „Viduramžių bernelio dainos“), Loretai Juodkaitei (2008 m., „Menų spaustuvės“ progamos „Atvira erdvė“ spektaklis „Salamandros sapnas. Paveikslas“) bei Laurynui Žakevičiui ir Airidai Gudaitei (2012 m., „Menų spaustuvės“ progamos „Atvira erdvė“ spektaklis „Feel Link“).
Trumpai apie mugę
Diuseldorfo šokio mugė, kurią rengia Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės šokio biuras, yra svarbiausias ir didžiausias pasaulinis šokio bendruomenę vienijantis susitikimas. Mugėje dalyvauja ne tik šokėjai, choreografai ir jų vadybininkai, bet ir šokį prodiusuojančios organizacijos, agentūros, informacijos centrai, valdžios institucijų atstovai.
1994 m. Šiaurės Reino-Vestfalijos žemių vyriausybės („Tanzmesse NRW“) pradėta rengti tarptautinė šokio bienalė pirmus du kartus vyko Esene esančiose anglies kasyklose, kurių dalis dar tebeveikia, o kita dalis atiduoda kultūros reikmėms. Plečiantis mugei anglies kasyklų patalpų nebeužteko, todėl ji persikėlė į Diuseldorfe, Reino pakrantėje, esantį NRW forumo pastatą. Greta jo stūksantis modernaus meno muziejus taip pat neretai tampa šokio mugės renginių vieta.
KultūrašokisUgnė Dievaitytė
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.