Geležies amžiaus, romėniškosios, vikingų bei viduramžių epochos nešioseną atskleidžianti kostiumų kolekcija atkurta remiantis archeologiniais tyrimais, istoriniais duomenimis bei Europos ikonografija. 56 kostiumų kolekciją papildo juvelyriniai dirbiniai,
odiniai aksesuarai, darbo įrankiai ir ginklai.
Prie kostiumo atkūrimo prisidėjo archeologė Daiva Steponavičienė, archeologas-juvelyras Evaldas Babenskas, juos
gamino grupė geriausių Lietuvos meistrų: audėjai, apavo konstruktoriai, juvelyrai, kalviai.
Baltų genčių kostiumų kolekcijos pristatymą režisierė ir choreografė Agnija Šeiko su šokio teatro „Padi Dapi fish“ komanda bei kompozitorius Antanas Jasenka pateikė kaip savotišką spektaklį. Į baltų gentis pabandyta pažvelgti per vyro ir moters susitikimą bei gyvenimą, metų laikų kaitą, gamtos stichijų grožį ir didybę.
Autoriai sujungė archaiką ir šiuolaikinį šokį ir tai visiškai nesikirto. Atvirkščia, šis junginys leido subtiliai perteikti idėjas ir simbolius – žmogaus kasdienybėje slypintį šventumą, šeimą, besikuriančią gentį, lietuvišką tapatybę. Vėjo žarstomas smėlis, vanduo, rūkas, ugnis šiame pastatyme atvėrė užpustytus kaimus, pamirštus žmones, jų gyvenimą ir likimą. Bendras stalas Valdovų rūmų kieme tapo simboliniu tiltu tarp dabarties ir praeities.
Per pristatymą panaudotas originalus rekvizitas – išdidinti daiktai: žibintai, rogės, valtis, koriai, sukurti dailininko Artūro Šimonio. Veiksmas vyko ne tik Valdovų rūmų kieme, bet ir rūmų balkonuose, o bokštai tapo gyvu scenografijos elementu, nuspalvintu videomenininko Rimo Sakalausko sukurtomis projekcijomis.
Renginyje dalyvavo saksofonininkas Petras Vyšniauskas, perkusininkas Arkadijus Gotesmanas, choras „Brevis“, Vytauto Didžiojo universiteto kamerinis orkestras, pučiamųjų kvintetas, aktorius Vaidotas Martinaitis ir šiuolaikinio
šokio šokėjai Aušra Krasauskaitė, Darius Berulis, Mantas Stabačinskas, Marius Pinigis, Petras Lisauskas ir kiti. Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentai įkūnijo septynių baltų genčių atstovus.