Karališkosios Menų draugijos, kuriai priklausė ar priklauso tokios asmenybės, kaip Charlesas Dickensas, Benjaminas Franklinas, Stephenas Hawkingas, narys.
Pasak autoriaus, parašyti šią knygą – naujausių medicinos, fizikos, kompiuterijos, robototechnikos ir aplinkosaugos laimėjimų apžvalgą – jį paskatino staigus ir netikėtas suvokimas, kad jis pats yra mirtingas, ir nenugalimas noras sužinoti, kaip teks nugyventi likusią gyvenimo dalį.
Tad autorius išsiruošia į kelionę. Jis aplanko Oksfordą, susitinka su transhumanistais (tais, kurie ketina gyventi amžinai), Bostoną, kur susipažįsta su robotu (ne tik mąstančiu, bet ir išgyvenančiu nuotaikų kaitą), dalyvauja povandeniniame ministrų kabineto posėdyje Indijos vandenyne, Australijoje susiginčija su protingiausiu krūmynų ūkininku, Mohavio dykumoje domisi turistinių kelionių į kosmosą galimybėmis, maža to, gilinasi į nanotechnologijų ir biotechnologijų potencialą, laukia komunikacijų revoliucijos, duoda tirti savo genomą ir bando visa tai suprasti.
Markas Stevensonas. Optimisto kelionė į ateitį: kiek ir kaip mes gyvensime. Iš anglų kalbos vertė Vytautas Grenda. – Vilnius: Tyto alba, 2014. – 390 psl.