H.Fexeusas teigia jau būdamas paaugliu supratęs, kad magija yra viso labo pasąmonės lygmeniu veikianti įtaka, tam tikras kontrolės mechanizmas, verčiantis žmones vienaip ar kitaip galvoti ir elgtis. Norėdamas geriau perprasti žmonių psichologiją jis ėmėsi savarankiškai studijuoti komunikaciją, hipnozę, aktorinį meistriškumą, gilinosi, kaip žiniasklaida, reklama ir kiti informacijos kanalai veikia žmonių elgseną. Pasak autoriaus, dėl įgytų žinių kiti jo baiminasi, tačiau pagrindinis jo tikslas rašant knygas yra padėti žmonėms pasiekti savo tikslų ir atpažinti atvejus, kai kiti bando jais manipuliuoti.
„Kiekvieną dieną gaunu skaitytojų elektroninių laiškų, kuriuose jie džiaugiasi, kad mano aprašytos technikos padėjo jiems iš pagrindų pakeisti savo gyvenimą. Dažniausiai – tai naujas ilgai trokštas darbas, įveikta emocinė krizė (pavyzdžiui, sunkios skyrybos) arba tiesiog pagaliau rasta antroji pusė. Per susitikimus su savo skaitytojais Lietuvoje taip pat tikiuosi papasakoti keletą technikų, kaip priversti žmones sekti paskui save arba tapti autoritetu kitų žmonių akyse“, – žadėjo autorius.
Paklaustas, ar pats naudojasi savo aprašytomis technikomis, H.Fexeusas teigė, kad visi patarimai knygoje yra išbandyti jo paties. Pasak H.Faxeuso, jis rašo tik apie tai, ką pats išmano ir kuo tiki, kitaip jis jaustųsi nesąžiningas skaitytojams.
Antroji Vilniaus knygų mugės užsienio viešnia – Didžiosios Britanijos rašytoja D.Koomson. Autorė savo kūriniuose didžiausią dėmesį skiria žmonių santykiams ir patiriamiems jausmams, o detektyvinė intriga suteikia knygoms kitokio atspalvio. Pati autorė savo romanus vadina emociniais trileriais ir sako, kad kiekvienas skaitytojas jos kūriniuose atras ką nors artima.
„Manau, kad raktas į knygos populiarumą yra gera istorija ir veikėjai, su kuriais kiekvienas iš mūsų gali susitapatinti ir rasti ką nors bendra. Mano herojai, kaip ir paprasti žmonės, daro klaidas, išgyvena tikroviškas situacijas, o knygos pabaigoje ne visada susituokia ir laimingai gyvena, kaip daugumai autorių įprasta užbaigti romanus. Galbūt dėl to mano knygos skaitomos ne tik moterų, bet ir vyrų“, – juokavo D.Koomson.
Jaunimo auditorija taip pat neliks nuskriausta – savo kūrinius mugėje pristatys puikiai pažįstama knygų „Erebas“ bei „Saeculum“ autorė iš Austrijos U.Poznanski. Rašytoja savo knygose aprašo klaidžius ir pavojingus žaidimus, kurie tartum ištrina ribas tarp virtualios ir tikros realybės bei paklaidina skaitytojus nežinomybėje.
„Kaip skaitytoja aš mėgstu būti nustebinta, kaip rašytoja – mėgstu stebinti savo skaitytojus. Manau, tam, kad knyga būtų įdomi, visas pasakojimas ir veikėjai turi būti ryškūs ir nenuspėjami. Tačiau kuriant sudėtingą siužetą labai lengva jame pasiklysti, todėl svarbu kontroliuoti savo kūrinį, išlaikyti vientisą ir nuoseklų rašymo stilių“, – savo knygų sėkmės paslaptimi dalijosi U.Poznanski.
Vilniaus knygų mugė vyks vasario 20-23 dienomis. Leidykla „Alma littera“ savo skaitytojams pristatys 10 lietuvių autorių, 3 svečius iš užsienio, 2 vaikiškas knygas bei surengs keletą renginių vaikams.