Užsiėmimui parengtų 30 vietų nepakako. Pavėlavusieji nebegavo vietos prie darbo stalo, tačiau galėjo klausytis dailininkės Tolimųjų Rytų šalių meno propaguotojos dailininkės D.Dokšaitės paskaitos apie tūkstantmečius skaičiuojančią Kinijos kaligrafiją, jos ištakas, filosofiją, raidą.
Suskubusieji užsirašyti į užsiėmimą iš anksto, tapo kūrybinių dirbtuvių dalyviais. Jie galėjo pačiupinėti tradicinės kinų kaligrafijos priemones – įvairius teptukus sausą tušą, jo trintuvę bei specialų ryžių popierių. Dalis užsiėmimo buvo skirta susirinkusiųjų bandymui pagal senovines kinų tradicijas nupiešti pasirinktą hieroglifą.
Prieš pradedant bandymus piešti tūkstantmečiais tobulintą paslaptingąjį ženklą, į Dailės galeriją susirinkę panevėžiečiai išklausė D.Dokšaitės pasakojimą apie šį unikalų Kinijoje gimusį kaligrafijos meną.
Kinai tiki, kad prieš kelis tūkstančius metų vienas kinų imperatorius šį raštą gavo iš dievų. Patys seniausi hieroglifai būdavo išraižomi ant vėžlio kiauto ir naudojami būrimui. Kiekviename sudėtingame kinų rašto ženkle užkoduota skirtinga ir gili prasmė.
Tolimųjų Rytų šalių kaligrafija yra unikalus vaizduojamojo meno žanras, turintis ilgą tradiciją. „Hieroglifuose nėra simetrijos. Nes simetrija – tai mirtis. O asimetrija yra virsmas, judėjimas“, – Kalbėjo D.Dokšaitė. Norint gerai nupiešti hieroglifą, reikia ypatingai tam nusiteikti, teptuką laikyti pagal nuo seno nusistovėjusias taisykles.
Tie paskaitos klausytojai, kurie išbandė šį meną, patikėjo, kad hieroglifų piešimo mokytis reikėtų visą gyvenimą. Kai kurie kūrybinių dirbtuvių dalyviai nusprendė ant ryžių popieriaus nupieštą savo pirmąjį hieroglifą įsirėminti kaip brangiausią meno kūrinį.
Panevėžio dailės galerijos kartu su VU Konfucijaus instituto specialistais parengtas projektas „Paslaptingoji Kinija“ nuo pirmojo renginio sudomino panevėžiečius. „Kaskart kviesdami žmones į renginį jaučiamės taip, tarsi dalyvautume loterijoje. Jeigu susidomės, jausimės išlošę. Įsitikinome, kad Kinijos ir Tolimųjų Rytų kultūra bei istorija domina panevėžiečius“, – sakė projekto autorė Rasa Stružienė.
Jau dabar miestelėnai domisi planuojama paskaita apie tradicinės kinų bei šiuolaikinės Vakarų medicinos sankirtas. Panevėžio dailės galerijos projektas „Paslaptingoji Kinija“ papildo Panevėžyje vykstančius Lietuvos kultūros sostinės renginius. Šių renginių kalendoriuje pirmieji metų mėnesiai skirti būtent Tolimųjų Rytų kultūrai.