Šis „Meistrų Didžiojoje“ ciklo vakaras tradiciškai vyks LMTA Centrinių rūmų Didžiojoje salėje gruodžio 28 dieną 19 valandą. Susitikimą moderuos muzikologė Lina Navickaitė-Martinelli, vakare dalyvaus Valstybinis Vilniaus kvartetas: Audronė Vainiūnaitė (I smuikas), Artūras Šilalė (II smuikas), Girdutis Jakaitis (altas), Augustinas Vasiliauskas (violončelė), taip pat – Dovilė Juozapaitienė (altas).
„Kiekvienas susitikimas su pianiste Mūza Rubackyte – tai susitikimas ne vien su muzika, bet ir su savitu, nepakartojamu ir nepaprastai įdomiu atlikėjos teatru. Prisodrintu emocijų, tarsi įelektrinto būvio, „čia ir dabar“ piešiamų garsovaizdžių. Sunkiai nuspėjamos ir interpretacijų tendencijos: slavišką pianizmo tradiciją jos skambinime organiškai keičia prancūziška rafinerija, o šią – disciplinuojantis autentiškumo paieškų alkis“, – svarstė L. Navickaitė-Martinelli.
Pianistė, muzikos pedagogė, kultūros veikėja Mūza Rubackytė kilo iš muzikų šeimos – jos prosenelė buvo pianistė, senelis – mėgėjų orkestro įkūrėjas ir dirigentas, matematikas. Mama ir teta – pianistės, tėvas – operos dainininkas.
1965–1973 m. M. Rubackytė mokėsi Vilniaus M. K. Čiurlionio meno mokykloje. 1973–1976 m. studijavo LSSR konservatorijoje (Jurgio Karnavičiaus klasėje). 1978 m. baigė Maskvos Piotro Čaikovskio konservatoriją (J. Fliero klasę), 1978–1981 m. šios konservatorijos asistentūrą stažuotę (M. Voskresenskio klasę). 1978–1987 m. buvo LSSR konservatorijos Fortepijono katedros dėstytoja, nuo 1987 m. docentė. Nuo 1989 m. Europos konservatorijos Paryžiuje (Prancūzija) profesorė, nuo 2003 m. LMTA profesorė.
Pirmą kartą kaip pianistė koncertavo būdama septynerių Nacionalinėje filharmonijoje: atliko Josepho Haydno koncertą kartu su Sauliaus Sondeckio vadovaujamu Lietuvos kameriniu orkestru. Būdama 13 metų laimėjo Lietuvos nacionalinį jaunųjų atlikėjų konkursą. 1981 m. Budapešte laimėjo Grand prix Liszto-Bartoko konkurse. Sovietmečiu gastroliavo Vengrijoje, VDR, Islandijoje, Bulgarijoje, Čekoslovakijoje ir kt.
„Meistrai Didžiojoje“ yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų – LMTA dėstytojų kūrybos vakarų ciklas, trunkantis visus 80-uosius, 2013 kalendorinius metus Akademijos Didžiojoje salėje. Akademijoje šiuo metu dirba 27 Lietuvos Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatai, pelnę šį apdovanojimą už svarų indėlį į muzikos, teatro, kino menų raidą ir plėtrą. Susitikimus moderuoja žinomi Lietuvos muzikologai, teatrologai ir kinotyrininkai.
2013 metais „Meistrai Didžiojoje“ kvietė į susitikimus su saksofoninku Petru Vyšniausku, pianistu Petru Geniušu, dirigentu, kompozitoriumi Vaclovu Augustinu, operos solistu Vladimiru Prudnikovu, aktoriumi Vladu Bagdonu, kino režisieriumi Audroniu Stoniu, teatro režisieriumi Gintaru Varnu.
Visi „Meistrų Didžiojoje“ ciklo renginiai – nemokami.